Niekdajší český reprezentant sa obul do Slovákov za reči o teple v aréne: Sú to hlúpe výhovorky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Majstrovstvá sveta v hokeji v Česku sa tešia obrovskému záujmu fanúšikov, no sprevádzajú ho aj problémy. Viacerí hráči sa v Ostrave sťažujú na extrémne podmienky.

Majstrovstvá sveta v hokeji v Česku sa tešia obrovskému záujmu fanúšikov, no sprevádzajú ho aj problémy.

Reč je najmä o „slovenskej“ B-skupine, ktorá sa hrá v Ostrave. Naša reprezentácia v neúspešnom súboji s Lotyšskom sa totiž musela boriť aj s neľahkými podmienkami.

Viacerí hráči totiž hovorili o veľkom teple, ktoré sa počas duelu stupňovalo. „Je tu také teplo, že v 5. minúte máme mokré rukavice a nedokážeme mať riadnu kontrolu nad pukom,“ povedal obranca Šimon Nemec.

„Niekto by sa na to mal pozrieť. Nie sme roboti, ale ľudia. Myslím si, že takto to ďalej nepôjde. Už počas predzápasovej rozcvičky je veľmi teplo. Neviem, čím to je. Ja to zažívam prvýkrát, kompetentní by sa na to mali zamerať. Organizátori sa snažia, ľad nie je až taký zlý, no keď máte vodu v rukaviciach a korčuliach, tak sa ťažko hrá. Chceli sme viac tvoriť, no nedalo sa,“ dodal.

Prečítajte si tiež:

Rehydratačná liečba

V podobnom duchu sa vyjadril aj jeho rovesník, útočník Juraj Slafkovský. „Ľad je zlý po piatich minútach. Nie je to výhovorka, ale človek by čakal, že to bude lepšie.“

Lekár slovenského tímu Pavol Lauko dodal, že niektorí hráči mali po zápase kŕče vyplývajúce aj z vysokej teploty v hale.

„Hráči absolvovali regeneráciu a počas pondelka boli v starostlivosti fyzioterapeutov. Nasadili sme im rehydratačnú liečbu, pretože podmienky v hale sú ťažké. Pitný režim je v takýchto podmienkach mimoriadne dôležitý, pretože hráč môže stratiť počas zápasu aj štyri-päť kilogramov,“ vysvetlil Lauko.

Prečítajte si tiež:

Dva prípady z iných tímov

Že nejde o výhovorky našich reprezentantov jasne hovoria skúsenosti aj brankárov z iných tímov.

Lotyšsky hrdina v zápase so Slovenskom Kristers Gudlevskis v tomto dôležitom súboji schudol sedem kilogramov.

„Prvýkrát som zažil, že brankár počas jedného zápasu schudol sedem kilogramov. To je veľmi, veľmi veľa,“ uviedol tréner pobaltského celku Harijs Vitolinš.

Špecialistka na výživu Lotyšského olympijského výboru Signe Rinkuleová potvrdzuje slová Vitolinša.

„Je to veľký úbytok hmotnosti za tak krátky čas. Treba si uvedomiť, že sa hralo vo vysokom tempe, tiež faktor stresu a stráca sa veľké množstvo tekutín. Organizmus profesionálneho športovca však reaguje na záťaž inak ako bežný človek, takže je odolnejší a skôr sa zregeneruje,“ okomentovala pre Sportacentrs.

O čosi horšie skončil poľský brankár Tomáš Fučík, ktorý sa na konci zápasu so Slovenskom po úspešnom zákroku nedokázal zdvihnúť z ľadu a museli k nemu privolať lekára. Vysvitlo, že dostal silné kŕče. Vo zvyšných dueloch turnaja už v bránke nestál.

Prečítajte si tiež:

Kritizuje Slovákov

Iný názor na celú vec má niekdajší český útočník Pavel Richter. Ako píše TV Nova, legenda pražskej Sparty sa chytila kritických slov slovenských reprezentantov.

„Horúco je všade. Keď sú štadióny plné, tak je teplo a sú to hlúpe výhovorky. Keď sa budú Slováci takto vyhovárať, tak na seba hádžu to, že na to nemajú. Na ľad sa môžu sťažovať všetci, ale sťažujú sa len oni,“ povedal.

Celý rozhovor s Pavol Richterom s kolegami z TV Nova si môžete pozrieť tu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.