Chlapcov z NHL musí byť vidno viac. Kanada? Možno ako pred 22 rokmi, verí majster sveta z Göteborgu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Takto vlani sa Slováci so šampionátom lúčili výhrou 4:1 nad Nórskom, teraz po prehre 1:6 proti Švédsku oslavujú postup medzi top osmičku. Záverečné vystúpenie našich v skupinovej fáze MS a tiež ich štvrťfinálové šance hodnotíme s majstrom sveta z Göteborgu Ladislavom Čiernym.

To, čo v Ostrave platilo od štartu turnaja, sa potvrdilo aj na siedmykrát – kto v „slovenských“ zápasoch otvorí skóre, víťazí. „Tri korunky“ šli do vedenia už po dvoch minútach a čírym triumfom (6:1) zaklincovali bezstratovú jazdu skupinou. Keď ju vyhrali naposledy, brali zlato.

„Nebol to najlepší hokej, aký som videl, no ani jednej krajine, po istom postupe do štvrťfinále, takpovediac o nič nešlo. Švédi po vyrovnanej úvodnej tretine ukázali, že vedia dávať góly, a to našim zatiaľ chýba. Možno keby Hudáček premenil, bolo by 1:1 a zápas úplne iný, no bohužiaľ. Rozbehnutý švédsky vlak už zastavíte ťažko. Známka pre našich? Od 1 do 10 asi šestka,“ začal pre TVNOVINY.sk „zlatý chlapec“ z roku 2002.

Prečítajte si tiež:

Treba ešte tímovejší výkon

Partia okolo kapitána Tomáša Tatara vybehla na ľad s pozmenenými formáciami. V prvej chýbal Marek Hrivík, jeho miesto zaujal Martin Pospíšil a príležitosť tak dostal i Viliam Čacho. Samuela Hlavaja, podľa úspešnosti zákrokov najlepšieho brankára turnaja, nahradil medzi žrďami Stanislav Škorvánek.

„Hrivík chýbal a po zranení v prvej tretine aj Pospíšil, hrať na troch centrov je v takomto dueli veľmi ťažké. Kelemena právom zvolili najlepším hráčom tímu, no chlapcov z NHL určite musí byť vidno viac. Všetci makali, ale výkon musí byť ešte tímovejší. Som však presvedčený, že to vo štvrťfinále bude oveľa lepšie. Myslím, že do brány pôjde opäť Samo, chytá výborne, niet o čom špekulovať. Verím, že budeme zdraví a v kompletnom zložení,“ nestráca optimizmus niekdajší vynikajúci obranca, ktorý má z MS okrem zlatej na poličke aj bronzovú medailu.

Prečítajte si tiež:

Návrat v čase by si želal celý národ

Slovensko pod vedením Craiga Ramsayho na majstrovstvách sveta nikdy neprekročilo štvrťfinálový prah, medzi top osmičku postúpilo za Kanaďanovej éry tretí raz. Skúsený 73-ročný lodivod bude vo štvrtok šiť taktiku na vlastných krajanov a jeho zverenci usilovať o zdolanie favorita.

Kanadu však Slováci v play-off zaskočili už viackrát, azda najpamätnejšie v roku 2002, keď ich výhra 3:2 posunula do semifinále a napokon až na vrchol sveta. A Ladislav Čierny bol pritom. Menší „návrat v čase“ by si želal ako on, tak celý národ.

„Stačí ostražito brániť, gólman nás určite podrží, hrať naplno, premieňať šance a môže to byť podobné ako pred 22 rokmi. Tipovať výsledok si netrúfam, ale myslím, že Kanaďanov potrápime. Štvrťfinále je vabank, chalani sa však isto pripravia poctivo, nemám pochyby. Čaká nás skvelý zápas,“ uzavrela legenda.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.