Ďalšie komplikácie pred štvrťfinále MS. Dve veľké opory musia ísť na magnetickú rezonanciu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zdravotné problémy niektorých hokejistov komplikujú prípravu slovenského tímu na štvrťfinálový duel MS s Kanadou.

Zdravotné problémy niektorých hokejistov komplikujú prípravu slovenského tímu na štvrťfinálový duel MS v Kanadou (vo štvrtok o 16.20 h). V utorňajšom stretnutí so Švédskom (1:6) sa nešťastne zranil útočník Martin Pospíšil, ktorý musel absolvovať vyšetrenia v nemocnici.

„Narazil si ľavé rameno. Absolvoval röntgen i sonografiu, našťastie sa nepotvrdila zlomenina ani poškodenie šliach či svalov,“ prezradil lekár tímu Pavol Lauko.

Prečítajte si tiež:

V stredu ho ešte čakalo vyšetrenie magnetickou rezonanciou (MR) v Ostrave, ktoré malo určiť závažnosť zranenia a spôsobilosť nastúpiť do zápasu.

„Opuch nemá, ale má bolesti, ktoré tlmíme. Počkáme si na výsledky MR, ktoré veľa ukážu. Bez nich sa nedá nič povedať, preto nechcem predbiehať,“ konštatoval Lauko.

Pospíšil sa zranil v prvej tretine zápasu so Švédskom, keď pri súperovej bránke stratil stabilitu a vrazil na mantinel. „Bolo to veľmi nepríjemné. Martin je dôležitá súčasť tímu, všetci ho majú radi,“ poznamenal tréner Craig Ramsay.

Prečítajte si tiež:

Aj Hudáček šiel na magnetickú

Na MR vyšetrenie mieril aj najproduktívnejší Slovák na šampionáte Libor Hudáček. Skúsený útočník mal zdravotné problémy už počas sezóny, no výkonmi v Ostrave dal na ne zabudnúť. Pred Kanadou sa však ani on nevyhol vyšetreniam.

„Celý turnaj hrá s chronickým zranením, ktoré mal už v sezóne. Dostával obstreky, no uvidíme, čo ukáže MR. Myslím si, že bude schopný hrať štvrťfinále,“ poznamenal Lauko.

Prečítajte si tiež:

Nehrali proti Švédom

Do stretnutia proti Švédsku nezasiahla dvojica skúsených útočníkov - Marek Hrivík a Andrej Kudrna.

„Hrivíkovi sme dali preventívne voľno. Má drobné svalové problémy. Vyplývajú z extrémnej záťaže, ktorú tu absolvoval. Myslím, že na štvrťfinálový zápas by mal byť v poriadku,” dodal lekár Lauko.

Kudrna síce v deň zápasu so Švédmi trénoval, no aj v jeho prípade sa kompetentní rozhodli dopriať mu oddych.

Útočník Litvínova totiž nedohral predošlý zápas proti Lotyšsku, keď po tom, čo sa hodil do strely súpera, ho puk zasiahol do prilby, ktorá praskla, a na hlave mal ranu. Tú lekári museli zašívať.

„Jeho stav je v poriadku. Chceli sme predísť tomu, aby zápasové zaťaženie nevyvolalo problémy, pretože mal drobný otras,” uzavrel Lauko.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.