Nezabudni, v koho krajine hráš, odkázal mu otec. Tkachuk venoval víťazstvo nad Lotyšmi zosnulému Demitrovi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Teraz už sa so svojim národným tímom chystá na štvrťfinále. Naň sa presunú z Ostravy do Prahy a vo štvrtok od 20:20 sa USA stretnú s českou reprezentáciou.

Hokejisti Spojených štátov amerických v poslednom skupinovom zápase na majstrovstvách sveta zdolali Lotyšsko 6:3 a v skupine B skončili na druhom mieste. Kapitán USA Brady Tkachuk po zápase venoval víťazstvo tragicky zosnulému slovenskému hokejistovi Pavlovi Demitrovi.

Hala v Ostrave bola plná už pred večerným zápasom Slovenska so Švédskom. Na tribúne bolo počas súboja USA s Lotyšskom mnoho slovenských fanúšikov. Každý americký gól búrlivo oslavovali. Slováci totiž vedeli, že ak Lotyši nezískajú proti USA ani jeden bod, postup do štvrťfinále majú istý.

Aj pre amerických hokejistov išlo o dôležitý zápas. Vďaka víťazstvu si zabezpečili druhé miesto v skupine.

Prečítajte si tiež:

​Pri otázke na podporu zo strany slovenských fanúšikov na tribúnach v Ostravar Aréne sa kapitán USA Brady Tkachuk pousmial.

„Chlapci sa o tom v kabíne rozprávali. My sme sa však sústredili iba na nás. Atmosféra bola úžasná. Cítili sme aj podporu z našej krajiny a našich fanúšikov, ktorí nás sledujú na diaľku,“ mieni Tkachuk.

Jeho otec patril v druhej polovici 90. rokov minulého storočia medzi najlepších útočníkov v NHL. V St. Louis vytvorili s Pavlom Demitrom ikonický útok. Pekné spomienky na tragicky zosnulého slovenského útočníka má aj jeho syn.

„Pamätám si ho ako malý chlapec. Chodil sa pozerať na tréningy, kde sme korčuľovali ja a môj brat Matthew. Bolo to od neho krásne gesto. Môj otec ho zbožňoval a videl som, že jeho úmrtie ho poriadne zasiahlo,“ vraví Tkachuk.

Pozor, si v krajine Pava

Otec mu pred prípravným zápasom proti Slovákom aj pred tým v skupine na MS pripomenul, aby nezabudol, v akej krajine sa nachádza.

„Písal mi, aby som nezabudol, že som v krajine 'Pava'. Viem, ako ho brali Slováci. Otcove slová svedčia o tom, koľko Demitra pre neho a celú našu rodinu znamenal,“ povedal kapitán Ottawy a USA.

St. Louis Blues si v januári uctilo Demitru aj Tkachuka ich zaradením do klubovej siene slávy.

„Takéto blízke priateľstvo medzi Američanom a hráčom z druhého konca sveta nebývalo zvykom. Samozrejme to, že spolu hrali v útoku, tomu pomohlo. Rozumeli si spolu na ľade aj mimo neho,“ dodal Tkachuk.

Teraz už sa so svojim národným tímom chystá na štvrťfinále. Naň sa presunú z Ostravy do Prahy a vo štvrtok od 20:20 sa USA stretnú s českou reprezentáciou.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívne video o jubilejnom zápase Bradyho Tkachuka v NHL, ktorý okorenil hetrikom.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.