Rebríček sily pred štvrťfinále: Slováci postúpia cez Kanadu, iba keď ich spasí legendárny útočník, glosuje IIHF

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Medzinárodná hokejová federácia zverejnila na svojich oficiálnych stránkach počas MS v Česku už štvrtý rebríček sily.

Po ukončení skupinovej fázy zostáva na prvom mieste Švédsko, ktoré si aj vďaka výhre nad Slovenskom ako jediné spomedzi všetkých účastníkov šampionátu udržalo stopercentnú bilanciu.

Ani na druhej priečke nedošlo k zmene. Kanada, obhajca titulu, si udržala pozíciu po tom, čo zdolala Čechov po predĺžení.

Prečítajte si tiež:

​Oproti poslednej edícii rebríčka si výrazne polepšili hokejisti USA, ktorí v posledných dvoch skupinových zápasoch strelili 16 gólov a zo 6. miesta tak poskočili späť na tretiu priečku.

Na štvrtom mieste sa ocitol český tím, ktorý má výhodu domáceho prostredia a jeho sila sa s príchodom hviezdneho Pastrňáka určite ešte zvýši.

Ďalšie dve priečky patrí štvrťfinálovým súperom. Na 5. mieste je Nemecko, a to aj napriek tomu, že v skupinovej fáze získalo menej bodov ako Švajčiarsko. ktorému autori rebríčka pridelili 6. miesto.

Slovákov spasí Bondra

Aj keď slovenský tím v skupinovej fáze s výnimkou triumfu nad USA ťahal v súbojoch s favoritmi za kratší koniec, stačilo to na 7. miesto pred Fínskom, ktoré sa na turnaji herne trápi a nemá takú kvalitu ako bolo zvykom.

K slovenskému tímu autori rebríčka veľavravne dodali, že na postup budeme potrebovať Petra Bondru, čím zrejme narážajú na slabú gólovú produktivitu z posledných dvoch zápasov.

Zároveň ide o pripomienku, že práve legendárny Bondra sa výrazne podieľal na postupe cez Kanadu do semifinále na MS 2002, kde Slováci nakoniec brali historické zlato.

Aj o 22 rokov neskôr sa v kľúčovom zápase šampionátu stretávajú Slováci s výberom javorového listu, ktorý v Prahe ešte nenašiel premožiteľa.

Zvyšné miesta v rebríčku patria tímom, ktoré sa do štvrťfinále neprebojovali. Najbližšie k tomu mali Lotyši a najmä Rakúšania. Naši susedia však nakoniec na historický postup nedosiahli, keď prekvapivo podľahli Veľkej Británii.

Nórsko, Dánsko, Kazachstan, Francúzsko, Veľká Británia mali pár svetlých momentov, no na turnaji boli skôr do počtu. Posledné Poľsko vypadlo z elitnej kategórie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.