Čierny scenár sa naplnil. Na MS predčasne končí jedna z našich najväčších opôr

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obrovská strata pred kľúčovým zápasom. Slovenská hokejová reprezentácia nebude môcť vo štvrťfinále MS s Kanadou rátať s jednou z najväčších opôr tímu.

Slovenská hokejová reprezentácia sa bude musieť vo štvrťfinále MS v Prahe proti Kanade zaobísť bez útočníka Martina Pospíšila. Šampionát mu predčasne ukončilo zranenie, ktoré utrpel v utorkovom zápase so Švédskom (1:6).

Informovala o tom oficiálna facebooková stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Prečítajte si tiež:

Slovenskej reprezentácii bude vo vyraďovacej fáze chýbať jeden z jej najproduktívnejších hráčov na MS. Pospíšil nazbieral v doterajších siedmich dueloch sedem kanadských bodov za tri góly a štyri asistencie.

Krídelník Calgary Flames sa zranil v prvej tretine zápasu ostravskej B-skupiny so Švédskom, keď pri súperovej bránke stratil stabilitu a vrazil na mantinel. Podľa lekára tímu Pavla Lauka si narazil ľavé rameno. Absolvoval röntgen i sonografiu v nemocnici a v stredu postúpil aj vyšetrenie magnetickou rezonanciou v Ostrave.

Prečítajte si tiež:

Zdravotné problémy hráčov komplikovali prípravu tímu na štvrťfinálový duel MS v Kanadou (vo štvrtok o 16.20 h). Okrem Pospíšila mal MR vyšetrenie absolvovať aj najproduktívnejší Slovák na šampionáte Libor Hudáček.

Skúsený útočník mal zdravotné problémy už počas sezóny, podľa Lauka hral celý turnaj s chronickým zranením.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.