Krajské kolá futbalového Školského pohára sú v plnom prúde a Markíza je pri tom

Krajské kolá futbalového Školského pohára sú v plnom prúde a Markíza je pri tom
Ilustračná snímka.

Školský pohár ponúka žiakom spoločenskú príležitosť pre osobnostný a športový rast a zároveň poukazuje na zdravotný úžitok futbalu. Je tiež priestorom na prezentáciu a vyhľadávanie športových talentov.

Osem krajov. Osem tímov. Jeden víťaz. Celoslovenská súťaž v malom futbale Školský pohár, v ktorej súťažia tímy  chlapcov a tímy dievčat  5. a 6. ročníkov základných škôl, je v plnom prúde.

Televízia Markíza, ako oficiálny vysielateľ UEFA EURO 2024, podporuje aj mladé futbalové talenty a stala sa hlavným mediálnym partnerom tohto podujatia.

Školský pohár ponúka žiakom spoločenskú príležitosť pre osobnostný a športový rast a zároveň poukazuje na zdravotný úžitok futbalu. Je tiež priestorom na prezentáciu a vyhľadávanie športovo talentovaných jednotlivcov v rámci školskej futbalovej súťaže. Počas mája prebieha záverečná fáza podujatia – krajské kolá, ktorých je celkovo osem.

„Sme radi, že môžeme podporiť tento úžasný projekt, ktorý  vedie deti k pohybu, športu a futbalu. Ako oficiálny vysielateľ šampionátu UEFA EURO 2024 v Markíze intenzívne žijeme futbalom a veríme, že možno aj z týchto mladých nádejných talentov raz vyrastú, aj vďaka našej podpore a podpore organizátorov projektu, šikovné futbalistky a futbalisti,“ povedal Peter Gažík, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Prečítajte si tiež:

Známe tváre a influenceri

Televízia Markíza podporuje víťazné tímy aj oficiálnym merchom šampionátu s logom Markízy a UEFA EURO 2024. Na superfinále v Šamoríne bude mať Markíza aj pútavé aktivity prinášajúce atmosféru UEFA EURO 2024 pre deti aj návštevníkov superfinále a objavia sa aj známe tváre a influenceri.

„Sme radi, že televízia Markíza je naším partnerom pri tomto podujatí a že spoločne dávame do povedomia dôležitosť športu a futbalu aj u detí a školákov. Tak ako vo všetkých doterajších jedenástich ročníkoch, tak aj v tomto ročníku Slovenský futbalový zväz podporil materiálnym zabezpečením všetkých víťazov okresných a krajských kôl v oboch kategóriách. Okrem toho víťazné školy na finálovom turnaji získavajú finančnú odmenu a účasť na zápase reprezentácie v Lige národov. Počas finálového turnaja, ktoré je súčasťou superfinále školského športu 2024 v Šamoríne, bude aj autogramiáda hráčov reprezentácie SR U21,“ povedal Cyril Janoško, koordinátor grassroots futbalu SFZ.

Prečítajte si tiež:

Ambasádori z reprezentácie

Aktuálny ročník Školského pohára odštartoval na jeseň 2023 predkolami, okresným kolami a pokračuje krajskými kolami. Veľké finále Školského pohára ako súčasť SUPER finále školského športu sa uskutoční 11. a 12. júna v X-bionic sphere v Šamoríne.

Zabojuje v ňom 8 najlepších tímov chlapcov a 8 najlepších dievčat, ktoré vzídu z vyše 1 500 základných škôl z celého Slovenska. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR, organizátorom je Národný inštitút vzdelávania a mládeže a garantom Slovenský futbalový zväz.

Ambasádormi podujatia sú hráči z reprezentácie Slovenska a tiež hráči z klubov Niké ligy. Hlavným mediálnym partnerom je televízia Markíza.

Na Voyo prinášame nový dokument Cesta na Euro. Pozrite si rozhovor s jeho režisérom Marekom Prochácom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.