Rozhodnuté. Finále Ligy majstrov bude v roku 2026 len kúsok od slovenských hraníc

Rozhodnuté. Finále Ligy majstrov bude v roku 2026 len kúsok od slovenských hraníc
Puskás Arena. Zdroj: Profimedia.sk

Dejiskom finále futbalovej Ligy majstrov v roku 2026 bude Puskás Aréna v Budapešti. Rozhodla o tom exekutíva Európskej futbalovej únie (UEFA) na svojom stredajšom zasadnutí v Dubline. Zároveň odložila svoj verdikt o pridelení organizácie finále LM v roku 2027 talianskemu Milánu vzhľadom na nejasnosti ohľadom budúcnosti San Sira.

Puskás Aréna a San Siro boli jediní dvaja kandidáti na zatiaľ nepridelené finálové duely LM. Najbližšie finále bude hostiť londýnske Wembley, o rok neskôr vyvrcholí najprestížnejšia klubová súťaž súbojom v mníchovskej Allianz Arene.

Prečítajte si tiež:

V roku 2027 na San Sire?

San Siro, oficiálne Štadión Giuseppeho Meazzu, patrí mestu Miláno a už dlhší čas mu hrozí zbúranie. Jeho nájomníci AC a Inter si v súčasnosti hľadajú domovské štadióny, ktoré budú v ich vlastníctve. UEFA vzhľadom na nevyjasnenú situáciu odložila rozhodnutie o dejisku finále LM 2027 na september, keď už exekutíva UEFA bude mať od Talianskej futbalovej federácie konkrétne informácie o plánoch na renováciu ikonického štadióna.

San Siro s kapacitou 75.000 miest by mohlo hostiť finále Ligy majstrov, resp. predchodcu Európskeho pohára majstrov už piatykrát v histórii. V roku 2026 pritom bude dejiskom otváracieho ceremoniálu ZOH 2026, pripomenula AP.

Real Madrid si miestenku vo finále Ligy majstrov zabezpečil po postupe cez Bayern. Pozrite si zostrih:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.