Martin Pospíšil absolvoval ďalšie vyšetrenie. To odhalilo, či bude musieť ísť na operáciu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

​Dvadsaťštyriročný útočník Calgary Flames sa zranil v záverečnom dueli skupiny na MS v Česku.

Slovenský hokejový reprezentant Martin Pospíšil nemusí podstúpiť operačný zákrok po zranení, ktoré utrpel v záverečnom stretnutí B-skupiny MS proti Švédsku.

​​Dvadsaťštyriročný útočník Calgary Flames absolvoval vo štvrtok predpoludním vyšetrenie v bratislavskej nemocnici Penta Hospitals Medissimo, pričom podľa doktora Jána Grauzela nemá zranenie v hornej časti tela závažný charakter a predpokladaná doba liečenia je do jedného mesiaca.

Prečítajte si tiež:

Neovplyvní to prípravu na novú sezónu

Rozsah zranenia podľa Grauzela neovplyvní Pospíšilovi prípravu na nasledujúcu sezónu. Jeho stav mu však nedovolil zasiahnuť do ďalšieho priebehu svetového šampionátu.

„Dozvedel som sa od doktora, že to nie je tak vážne, ako to mohlo byť. Som za to veľmi rád. Rehabilitácia teraz potrvá pár týždňov, samozrejme, ma mrzí, že nemôžem pokračovať s tímom,“ uviedol Pospíšil bezprostredne po vyšetrení, na ktoré išiel už s pozitívnou prognózou.

„Nevedel som, že čo presne mám očakávať. Mal som už informácie z Ostravy, že by to nemalo byť extra vážne. Chcel som ísť ešte za doktorom Grauzelom si to overiť a on mi presne vysvetlil, že čo tam mám. Našťastie to nie je vážne, pretože najskôr som si myslel, že to bude na operáciu, som rád, že to tak nie je,“ dodal Pospíšil.

Na MS 2024 nazbieral sedem bodov (3+4) a po Liborovi Hudáčkovi (9 b, 5+4) bol najproduktívnejší hráč slovenského výberu v ostravskej skupine.

Prečítajte si tiež:

Nešťastný moment

Pospíšil sa vrátil aj k momentu, ktorý mu ukončil premiérový šampionát. „Chcel som vypichnúť puk a pravá noha mi vošla do ryhy. Bol som meter od mantinelu a nemal som šancu zabrániť pádu. Vedel som hneď, že je to vážnejšie, pretože mi stŕpla celá ruka. Hneď ma vyšetroval lekár a povedal, že nezasiahnem do zápasu. Po stretnutí som si to začal spájať, že to môže byť koniec. Naozaj to nebolo nič príjemné. Na druhej strane som rád, že nepotrebujem operáciu a rehabilitácia nebude dlhá.“

Slovákov čakal vo štvrtok v pražskej O2 aréne od 16.20 h štvrťfinálový súboj proti obhajcom titulu z Kanady. Pospíšil však verí, že jeho spoluhráči dokážu zaskočiť zámorský tím a víťaza A-skupiny.

„Verím, že chalani zvládnu zápas a zdolajú Kanadu. Ak mám pravdu povedať, nerád pozerám zápasy svojho tímu v televízii, keďže im nemôžem pomôcť. Budem im však fandiť, držať palce. Je to o jednom zápase, vravel som im, nech dajú do toho všetko. Mrzí ma, že im nemôžem pomôcť na ľade,“ poznamenal center tretej formácie, ktorú tvoril spoločne s Pavlom Regendom a Milošom Kelemenom.

V stretnutí proti „trom korunkám“ ho preradil tréner Craig Ramsay do elitnej formácie vedľa Juraja Slafkovského a Petra Cehlárika. Ak Slováci dokážu postúpiť medzi štyri najlepšie tímy, Pospíšil vycestuje späť do Prahy: „Chalanov by som prišiel pozrieť, verím, že v sobotu a v nedeľu sa vidíme.“

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.