Skvelá správa pre fanúšikov: Slovensko chce opäť hostiť MS v hokeji. Je tu však jeden problém

Skvelá správa pre fanúšikov: Slovensko chce opäť hostiť MS v hokeji. Je tu však jeden problém
Slovenská hokejová reprezentácia. Zdroj: Profimedia.sk

Majstrovstvá sveta v hokeji by sa mohli opäť vrátiť na Slovensko, informuje Šport.sk. SZĽH mal totiž počas aktuálneho šampionátu v Prahe osloviť prezidenta IIHF Luca Tardifa ohľadom možnosti vrátiť najlepší svetový hokej do Bratislavy a Košíc v roku 2029.

O titule hokejových majstrov sveta sa v nedávnej minulosti už dvakrát na našom území rozhodovalo. V rokoch 2011 aj 2019 hostili turnaj Bratislava s Košicami a zdá sa, že vedenie nášho hokeja by rado zavŕšilo usporiadateľský hetrik.

Podľa informácií Šport.sk sa zástupcovia SZĽH pýtali Tardifa výlučne na rok 2029, keďže naňho zatiaľ nie je ohlásená ani jediná kandidátska krajina.

„V Bratislave a Košiciach to bol dobrý šampionát. Musíme dať šancu každému. Najdôležitejšie je, či dokážu pre šport zabezpečiť všetky nevyhnutné veci. Rozprávame sa však až o roku 2029, takže majú päť rokov na to, aby niečo postavili," odpovedal Tardif na otázku, či by nevadili aktuálne kapacity bratislavského a košického štadióna, ktoré ledva spĺňajú minimálne kvóty pre MS.

Prečítajte si tiež:

​Kameňom úrazu by v tomto smere mohla byť najmä košická Steel Arena, ktorá má kapacitu iba niečo cez osemtisíc divákov a okrem toho zaostáva aj v niektorých iných oblastiach, čo potvrdil aj viceprezident IIHF Petr Bříza.

„Bratislava má skvelú arénu, ale neviem a ani to teraz nemám právo posudzovať, ako by boli alebo sú pripravené Košice. To by bola pre organizátorov veľká výzva. Nároky na infraštruktúru a arény sa každý rok zvyšujú. Haly, ktoré sú 30 alebo 40 rokov staré, ich už úplne nesplňujú."

Nasledujúce štyri hokejové šampionáty už majú isté lokácie. Budúci rok si to šestnásť najlepších národných výberov planéty rozdá o medaily v švédskom Štokholme a dánskom Herningu. Ďalšími dejiskami šampionátu potom budú postupne švajčiarske mestá Zürich a Fribourg, nemecký Düsseldorf s Mannheimom a v roku 2028 to bude francúzsky Paríž s Lyonom.

Slovenskí hokejisti sú už po MS v hokeji doma.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.