Čakali na to dlho, chceli pokojnejšie finále. Pozrite si reakcie českých hrdinov po emotívnom večeri

Českí hokejisti pózujú s trofejou po výhre vo finálovom zápase Česká republika - Švajčiarsko
Českí hokejisti pózujú s trofejou po výhre vo finálovom zápase Česká republika - Švajčiarsko Zdroj: TASR/AP, Petr David Josek

Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 sa ukončili absolútnou českou parádou. Vo vypredanej O2 Aréne domáci porazili Švajčiarsko 2:0 a keď kapitán Roman Červenka po štrnástich rokoch opäť zdvihol pohár pre majstra sveta, Praha vybuchla radosťou.

Doteraz si na domácom ľade v celej histórii MS titul uchmatli iba štyri usporiadateľské krajiny, mimochodom vrátane Československa pred 39 rokmi. Bolo teda pochopiteľné, že českí hokejisti po finále žiarili spokojnosťou a sálali emóciami. Prečítajte si reakcie hrdinov finálového zápasu.

Hlasy (zdroj TV JOJ):

David Pastrňák, útočník ČR, strelec víťazného gólu: "Želali sme si pokojnejší priebeh finále. Bol to však vyrovnaný zápas a napokon rozhodol signál po buly. Veľká istota bol "Dosty" v našej bránke. Sme šťastní, že sme to zvládli. Teší nás, že sme spravili radosť našim fanúšikom, ktorí robili po celý turnaj skvelú atmosféru. Na toto zlato sme čakali dlho a som rád, že ho konečne získali. Nemohlo to prísť v lepší čas než práve na domácich MS v Česku."

Lukáš Dostál, brankár ČR: "Je to neuveriteľné. Som veľmi hrdý na náš tím, na všetkých hráčov, trénerov. Boli to skvele zorganizované MS. Je moja práca pomáhať hráčom a aj oni pomáhali mne."

Roman Červenka, kapitán ČR: "Čakali sme na to 14 rokov a vyšlo to doma pred skvelým domácim publikom. Je to niečo neskutočné. Domáci titul je niečo špeciálne."

Tomáš Kundrátek, obranca ČR: "Je to neopísateľný pocit, jednoducho niečo neskutočné. Toto zlato si veľmi vážim. My sme vedeli, že sme skvelá partia a bojovali sme jeden za druhého. Nikto z nás nemal pochybnosti o tom, či to dokážeme zvládnuť. Na to buly sme čakali celý turnaj. Som rád, že to vyšlo."

Pozrite si reportáž z príchodu našich hokejistov po MS späť na Slovensko.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.