Príchod kúzelníka v pravý čas i hlboká bolesť. Pozrite si reakcie českých a švajčiarskych médií na finále MS

Českí hokejisti pózujú fotografom  po výhre vo finálovom zápase Česká republika - Švajčiarsko
Českí hokejisti pózujú fotografom po výhre vo finálovom zápase Česká republika - Švajčiarsko Zdroj: TASR/AP, Darko Vojinovic

Česká hokejová reprezentácia dokázala epicky využiť domácu pôdu a po štrnástich rokoch triumfovať na majstrovstvách sveta. Naopak, Švajčiarsko mohlo po tretej finálovej porážke za posledných jedenásť rokov iba utierať horké slzy. Prinášame výber reakcií médií zo šťastného Česka i zlomeného Švajčiarska na finále svetového šampionátu.

Idnes.cz:

Švajčiarsko - Česko 0:2. Pastrňák preťal domáce čakanie, hokejisti oslavujú 13. zlato

Takmer štyridsať rokov čakal na taký zážitok. V poslednú májovú nedeľu sa hokejom pobláznený národ dočkal. Po prvýkrát od roku 1985 domáci tím oslavuje v Prahe zlato z majstrovstiev sveta.

iSport.cz:

ZLATÁ domáca rozprávka! Rozhodol Pastrňák

Česko má zlato! Národný tím ovládol po 14 rokoch majstrovstvá sveta, vo finále sa čakalo na gól skoro 50 minút. Potom to Prišlo. David Pastrňák sa v pravom kruhu oprel do nahrávky, bomba ako z dela takmer preletela cez sieť na Kolín. Na tribúnach vybuchla absolútna eufória, fanúšikovia skákali tak, že sa balkóny O2 Arény triasli. 

Hokej.cz:

A prišiel... Kúzelník Pastrňák strelcom zlatého gólu

Možno príde aj kúzelník? Áno, prišiel. Po prílete z Bostonu sa tri zápasy hľadal, ani raz nebodoval, a to ani pri sedemgólovej prestrelke so Švédmi, v pravý čas však dorazil. Áno, Dávid Pastrňák! V 50. minúte strelou z prvej rozhodol o zisku zlatej medaily z domácich majstrovstiev sveta.

Blick:

Švajčiarsko sa muselo vo finále majstrovstiev sveta skloniť pred Čechmi

Znova to nevyšlo! Švajčiarsky národný hokejový tím prehráva aj tretie finále majstrovstiev sveta za posledných jedenásť rokov, tentoraz proti Čechom.

Berner Zeitung:

Proste to bolí, bolesť je hlboká

Sen o zlatej medaile na majstrovstvách sveta sa znova rozplynul. Po prehre 0:2 s Českom Švajčiarom zostáva len frustrácia.

IIHF.com:

Česi získavajú zlato na domácom ľade

Sen sa stal skutočnosťou. David Pastrňák skóroval víťazný gól v tretej tretine v čase 9:13 a Česi tak porazili Švajčiarsko 2:0 vo finálovom zápase o zlatú medailu v Prahe. V divokej atmosfére sa Česko stáva iba piatym národom, ktorý vyhral majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF na domácom ľade.

Pozrite si reportáž z príchodu našich hokejistov naspäť na Slovensko po svetovom šampionáte.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.