Bez Maka a Čavriča. Calzona zverejnil 32 adeptov na EURO

Tréningový kemp slovenskej futbalovej reprezentácie v Šamoríne
Tréningový kemp slovenskej futbalovej reprezentácie v Šamoríne. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na prípravný kemp v Rakúsku pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy 32 hráčov.

V nominácii talianskeho kormidelníka nechýbajú stabilné opory ako Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, Juraj Kucka či brankár Martin Dúbravka. 

Priestor ukázať sa a zabojovať o miestenku v záverečnej nominácii dostalo aj viacero mladíkov. Je medzi nimi aj 18-ročný Leo Sauer, ktorý v uplynulej sezóne zbieral skúsenosti v „áčku“ Feynoordu Rotterdam. 

Calzona bude musieť vyradiť šesť hráčov

Naopak, v menoslove chýbajú Aleksandar Čavrič či Róbert Mak. Prvý menovaný získal slovenské občianstvo len v priebehu tohto roka, no mnohí fanúšikovia sa tešili, že sa stane oporou v slovenskom útoku na šampionáte v Nemecku. 

Napokon je však všetko inak. Čavrič sa nedostavil na marcový zraz. Rozhodol sa zostať v Japonsku, aby sa lepšie adaptoval v novom klube a vyzerá to tak, že dvere do reprezentácie má nateraz zatvorené. 

Róbert Mak zase po poslednom asociačnom termíne skritizoval trénera Calzonu za to, že na zraz pricestoval až z Austrálie a v priateľských zápasoch proti Rakúsku a Nórsku odohral dokopy osem minút. 

„Za takýchto okolností ma radšej tréner nemal vôbec volať. Samozrejme, že ma to nahnevalo, ale v prvom rade mi to prišlo celé ľúto, že sa takto niekto ku mne zachoval. Bola to dýka do chrbta a cítim to ako obrovskú ranu, s ktorou sa neviem vyrovnať,” vyhlásil Mak začiatkom apríla s tým, že si uvedomuje, že svojimi slovami si môže zahatať cestu na EURO. Dodal však, že chce reprezentovať naďalej.

Slovenskí sokoli do hlavnej časti prípravy nastúpia v piatok dopoludnia, keď spoločne odcestujú na kemp v rakúskom Bad Erlachu. O tom, ktorých 26 reprezentantov pocestuje do Nemecka na ME, sa rozhodne 7. júna. 

Markíza bude počas ME žiť futbalom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.