Ožďany po roku opäť obsadia pretekárske vozidlá

Oždianske serpentíny
Oždianske serpentíny

XII. Oždianske serpentíny 2024 sa už veľmi rýchlo blížia. Podujatie, ktoré má už svoju viac ako desaťročnú históriu odštartuje v dňoch 14. – 16. 6. 2024 v obci Ožďany.

Ak sa pozrieme do histórie podujatia, treba iba konštatovať, že Oždianske serpentíny si svojich priaznivcov našli hneď v prvom ročníku pretekov v Ožďanoch. A to nielen z radov pretekárov, ale aj fanúšikov, ktorých je v okolí 2800 metrov dlhej trate každý rok väčšie a väčšie množstvo. Možno za to môže aj fakt, že práve preteky automobilov do vrchu v Ožďanoch sú z pohľadu polohy najjužnejšie a zároveň aj najvýchodnejšie položenými slovenskými pretekmi automobilov do vrchu. Zároveň sú situované do kraja, ktorý bol v minulosti a je aj v súčasnosti v oblasti motoristických športov veľmi silný.

Každoročne sa na trati v Ožďanoch zíde veľmi silná konkurencia pretekárov, pričom tunajšia, nie veľmi dlhá trať na nich kladie veľké nároky. Stačí totiž jediná drobná chybička, jediné skoršie dobrzdenie pred zákrutou a následkom je strata času a posun vo výsledkovej listine aj o niekoľko pozícií nižšie.

Inak tomu nebude ani v tomto roku, keď sa v rámci seriálu Dynamax Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2024 do Oždian chystá aj viacero českých pretekárov na naozaj špičkovej pretekárskej technike. Veríme, že okrem slovenskej a českej kopciarskej špičky na trati uvidíme aj niekoľko jazdcov z blízkeho Maďarska, ale aj vzdialenejšieho Poľska. V minulosti ich tu totiž už pretekalo množstvo.

Jedno je dnes isté. XII. Oždianske serpentíny 2024 odštartujú v dňoch 14. – 16.6.2024 v obci Ožďany, neďaleko Rimavskej Soboty. Koľko pretekárov na trati naozaj uvidíme, to v tomto okamihu ešte nevieme presne povedať. Dôvodom je fakt, že stále ešte prebieha prihlasovanie na tieto veľmi obľúbené preteky.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme PR článok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.