Londýnska Chelsea možno zmení majiteľa, zaujíma sa o ňu najbohatší Čech

Radosť hráčov Chelsea po góle proti Liverpoolu - zľava Eden Hazard, vzadu Willian, N´Golo Kanté, Jorginho a Olivier Giroud.
Zdroj: TASR/AP

Toho so súčasným majiteľom klubu Romanom Abramovičom okrem iného spájajú aj VIP lóže na štadióne klubu.

Český podnikateľ Petr Kellner má záujem o kúpu anglického futbalového klubu Chelsea Londýn. Informáciu priniesol portál tyden.cz.

Podľa tohto zdroja by rokovania mali začať v najbližších dňoch. "The Blues" momentálne vlastní ruský miliardár Roman Abramovič, v ktorého rukách je od roku 2003.

Z priemerného tímu Premier League sa za jeho "vlády" klub vypracoval medzi svetovú špičku. Klub zo Stamford Bridge získal päť majstrovských titulov, rovnaký počet triumfov v Angclikom pohári, v ročníku 2011/2012 triumfoval v Lige majstrov.

Kellnera s Abramovičom spájajú aj osobné väzby. Na domácom štadióne Chelsea majú hneď vedľa seba VIP lóže. Experti odhadujú, že hodnoto klubu sa aktuálne pohybuje na úrovni 4,5 miliardy eur.

Ročne do nej majiteľ napumpuje približne 340 miliónov eur. Okrem toho dôjde k rozšíreniu štadióna, čo nebolo finančne najjednoduchšie.

Abramovič musel vykúpit okolité pozemky a zbúrať priľahlé domy, nakoľko štadión sídli v blízkosti obytnej zóny. Celková rekonštrukcia sa odhaduje na približne 850 miliónov eur. Majetok Petra Kellnera má podľa Týdna hodnotu v prepočte 13 miliárd eur.

S modrým dresom majú skúsenosť aj slovenskí futbalisti, v akadémii tohto klubu cibril svoje nadanie niekdajší slovenský reprezentant Miroslav Stoch, ako aj mládežnícky reprezentant Milan Lalkovič.

PRAHA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti