Skvelé správy pre fanúšikov: Sagan napíše veľkú bodku za cestnou kariérou na Slovensku v júni

Skvelé správy pre fanúšikov: Sagan napíše veľkú bodku za cestnou kariérou na Slovensku v júni
Peter Sagan. Zdroj: TASR

Slovenský fenomén začínal sezónu s ambíciami na veľkú rozlúčku s kariérou v jeho srdcovej disciplíne pod legendárnymi piatimi kruhmi na najprestížnejšom športovom podujatí sveta. Zdravotné problémy boli proti, no pre Saganových slovenských fanúšikov bude nepochybne náplasťou Petrova účasť na najväčšom domácom podujatí.

Peter Sagan sa plánoval počas tohto roka zamerať na pretekanie na horskom bicykli a pokus o vybojovanie divokej karty na OH v Paríži. Po niekoľkých úvodných pretekoch sezóny ho však v rozlete pri návrate do terénu zabrzdili nečakané problémy so srdcom, ktoré musel riešiť dokonca operáciou, kvôli čomu bol mimo tréningu takmer mesiac.

„Zo začiatku sezóny som sa chcel určite pokúsiť kvalifikovať na olympiádu, no tieto plány nabúrali moje problémy so srdcom. Arytmiu som už od operácie našťastie nemal, no teraz už je neskoro dostávať sa do takej formy, aby to na Paríž vyšlo,“ skonštatoval Sagan vo vyjadrení pre blogera Lukáša Ronalda Lukácsa.

Prečítajte si tiež:

​Sagan však okrem návratu na horský bicykel tento rok absolvuje ešte jeden projekt. Už ako amatér sa totižto pridal ku kontinentálnemu slovenskému cestnému tímu Pierre Baguette a v jeho drese absolvuje sériu cestných pretekov v mladom tíme plnom slovenských talentov.

Svojou skúsenosťou a celkovou prítomnosťou chce pomôcť ambicióznej zostave v rozvoji a taktiež sa rozlúčiť so slovenskými fanúšikmi na našich najväčších cestných pretekoch.

„Moja rola je teraz byť takým maskotom tohto tímu. Obišiel som Okolo Maďarska a pôjdem aj na Okolo Slovenska, aby som sa so slovenskými fanúšikmi rozlúčil priadne na ceste. Zrejme by to bola taká bodka za mojou cestnou kariérou. A ktovie, možno si zo srandy ešte predtým odskočím aj na národné majstrovstvá, či nedokážem vyhrať posledný slovenský národný titul,“ potešil Sagan slovenských fanúšikov, ktorí si ho tak budú môcť v závere júna ešte posledný krát pozrieť pretekať doma. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Cyklistika

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.