Tomáš Záborský oznámil koniec reprezentačnej kariéry

Tomáš Záborský počas tréningu pred zápasom Slovensko - Česko na XXII. ZOH v Soči.
Tomáš Záborský počas tréningu pred zápasom Slovensko - Česko na XXII. ZOH v Soči. Zdroj: TASR

Spolu odohral v najcennejšom drese 28 stretnutí, v ktorých strelil 8 gólov.

Slovenský hokejový reprezentant Tomáš Záborský vo veku 30 rokov definitívne ukončil reprezentačnú kariéru. Oznámil to vo štvrtok v telefonickom rozhovore aj generálnemu manažérovi slovenských hokejových reprezentácii Miroslavovi Šatanovi. Rozhodol sa tak z dôvodu, že sa chce ďalej sústrediť už len na klub a rodinu.

"Tomášove rozhodnutie rešpektujeme a ďakujeme mu za tie zápasy, ktoré za národný tím odohral. Držíme mu palce v klubovej kariére," citoval oficiálny web SZĽH Miroslava Šatana.
Vedenie seniorskej hokejovej reprezentácie pozvalo Záborského aj na Nemecký pohár 2018, ktorý sa začiatkom novembra uskutoční v Krefelde. Útočník fínskej Tappary Tampere sa ospravedlnil pre vyťaženosť v klube.

Záborský je odchovanec trenčianskeho hokeja. V roku 2006 ho draftoval New York Rangers v piatom kole z celkového 137. miesta. V slovenskej hokejovej reprezentácii debutoval v roku 2010. Spolu odohral v najcennejšom drese 28 stretnutí, v ktorých strelil 8 gólov. Posledný zápas odohral proti Českej republike v osemfinále ZOH 2014 v Soči.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.