Budúcoročný formát extraligy je známy. Kluby spoločnú reč nenašli, zasiahol zväz a schválil i novinky

Budúcoročný formát extraligy je známy. Kluby spoločnú reč nenašli, zasiahol zväz a schválil i novinky
Šéf SZĽH Miroslav Šatan. Zdroj: TASR

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) na svojom stredajšom zasadnutí vo Zvolene rozhodol, že dve najvyššie súťaže budú mať rovnaký formát ako v predchádzajúcej sezóne. Zároveň schválil zriadenie licenčnej komisie a odobril nového člena Komisie mládeže SZĽH.

Pred začatím zasadnutia Výkonného výboru sa jeho členovia zúčastnili na diskusii zástupcov extraligových klubov a klubov Slovenskej hokejovej ligy o modeli súťaže a forme postupu a zostupu medzi jednotlivými ligami. Keďže k jednoznačnému konsenzu nedošlo, Výkonný výbor SZĽH ponechal v platnosti aktuálny model priameho postupu a zostupu.

Prečítajte si tiež:

"Prioritou pre Výkonný výbor SZĽH je stále dohoda medzi extraligovými klubmi a klubmi SHL. Do budúcna sme otvorení ďalšej diskusii v tomto smere. V aktuálnom olympijskom cykle zatiaľ zostáva v platností priamy postup a zostup, takže kluby sa podľa toho môžu dopredu pripraviť,“ povedal generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo podľa hockeyslovakia.sk.

Výkonný výbor zároveň schválil nového člena Komisie mládeže SZĽH, ktorým sa stal Boris Majeský z klubu HO HAMIKOVO O.Z Hamuliakovo, a tiež schválil zriadenie Licenčnej komisie profesionálneho hokeja, ktorá bude poradným orgánom Výkonného výboru pri posudzovaní splnenia ekonomických podmienok pre štart v súťažiach.

Connor McDavid neveril vlastným očiam. Zastavila ho "pohodená" brankárska hokejka:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.