Čaká v NHL mladíka Slafkovského pocta hodná veterána? Zámorský expert má jednoznačnú odpoveď

Čaká v NHL mladíka Slafkovského pocta hodná veterána? Zámorský expert má jednoznačnú odpoveď
Juraj Slafkovský. Zdroj: TASR

Jeho meno nezačína debaty len na Slovensku, ale i v zámorí. Veď v Montreale už nejeden piatok stačí vysloviť „Juraj Slafkovský“ a ktokoľvek z hokejového fachu sa s vami ihneď pustí do reči.

Nech sa pohne kamkoľvek, spraví čokoľvek, vedia o tom všetci. Talizman nášho hokeja zapĺňa titulky deň čo deň a tak skoro tomu inak zrejme nebude. Veď aj v posledných týždňoch o jednotke draftu 2022 koluje pozoruhodná teória.

Po 50-bodovej sezóne v NHL (za 20 gólov a 30 asistencií) a majstrovstvách sveta, kde 20-ročného Košičana zdobil priemer bod na zápas (za osem asistencií) sa experti zhodujú, že by sa z neho v tíme Canadiens do roka či dvoch mohol stať asistent kapitána Nicka Suzukiho.

Prečítajte si tiež:

Čaká mladíka Slafkovského pocta hodná veterána? Naposledy na túto otázku vyslovil jednoznačnú odpoveď novinár portálu Sportsnet Eric Engels:

„Absolútne tomu verím. Slafkovský však nepotrebuje takéto oficiálne označenie, aby ho považovali za lídra. Už totiž dokázal, že ním je prirodzene – ako v Montreale, tak na medzinárodnej úrovni – a vlastnosti, aké ho takýmto lídrom robia, budú s jeho rastom len gradovať.“

McDavid neveril vlastným očiam. O presný zásah ho obrala pohodená brankárska hokejka:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.