Praha chystá úžasnú akciu pod holým nebom. Predstaví sa výber sveta či dva najslávnejšie slovenské kluby

Praha chystá úžasnú akciu pod holým nebom. Predstaví sa výber sveta či dva najslávnejšie slovenské kluby
Praha bude opäť žiť hokejom. Zdroj: Profimedia.sk

Súčasťou zápasov pod holým nebom na pražskej Letnej bude aj duel slovenskej Tipos extraligy medzi Slovanom Bratislava a Košicami. Informovali o tom organizátori podujatia Winter Hockey Games 2024 (5.-8. decembra). Okrem ligových stretnutí priaznivci uvidia aj univerzitný súboj Česka proti Slovensku a zápas českých legiend proti výberu sveta.

Naposledy sa zápas pod holým nebom konal v Česku v januári 2016 medzi Kometou Brnom a Spartou Praha. Rovnaké dva tímy sa stretnú aj v závere tohto roka, pričom deň pred derby na seba narazia HC Škoda Plzeň s Motorom České Budějovice.

Prečítajte si tiež:

Bez legiend by to nešlo

Počas štvordňového programu sa okrem dvoch duelov českej extraligy uskutoční aj zápas slovenskej extraligy medzi HC Slovan Bratislava a HC Košice a do programu pridali aj stretnutie 1. hokejovej ligy HC Slavia Praha - VHK ROBE Vsetín. Diváci si môžu pozrieť aj súboj českého a slovenského univerzitného tímu a prestížnu súťaž českých a svetových hokejových legiend.

"Snažíme sa, aby bol program čo najatraktívnejší. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dotiahnuť detaily zápasu slovenskej extraligy. Duel medzi Slovanom Bratislava a HC Košice je tradične atraktívnym slovenským derby a verím, že sa bude páčiť aj českým fanúšikom,“ hovorí Martin Loukota, riaditeľ Asociácie profesionálnych klubov APKLH.

Vrcholom štvordňového hokejového festivalu bude súboj českých a svetových hokejových legiend. Tímy budú skladať bývalí dlhoroční hráči zámorskej NHL - útočníci Patrik Eliáš a Jakub Voráček. Spolu s nimi aj tréner Slavomír Lener. Na súpiskách už pribudli prvé hviezdne mená, bývalý center Bobby Holík, švédsky obranca Johnny Oduya a niekdajší Eliášovi spoluhráči Jason Arnott a Brendan Morrison.

"Všetci sú legendami NHL a sme radi, že sa nám ich podarilo prilákať do Prahy. Petr Čech v hokejovej výstroji bude určite atraktívnou súčasťou zápasu legiend - veď českí fanúšikovia ho na ľade veľa krát nevideli,“ uviedol jeden z ambasádorov Patrik Eliáš.

"Nebudú chýbať ani Scott Hartnell a Wayne Simmonds. A to je stále len zlomok zoznamu hráčov, s ktorými spolupracujeme. Ďalšie hviezdne mená odhalíme už čoskoro,“ dodal Jakub Voráček, druhý ambasádor podľa tlačovej správy.

Prečítajte si tiež:

Program Winter Hockey Games 2024 v Prahe

štvrtok 5. decembra: univerzitný hokej medzi Českom a Slovenskom.

piatok 6. decembra: 1. hokejová liga: HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín, česká extraliga: HC Škoda Plzeň – Banes Motor Č. Budějovice.

sobota 7. decembra: slovenská Tipos extraliga: HC Slovan Bratislava - HC Košice, česká extraliga: HC Sparta Praha – HC Kometa Brno.

nedeľa 8. decembra: súboj legiend Česko verzus Výber sveta.

McDavid neveril vlastným očiam. O gól ho obrala pohodená brankárska hokejka:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.