Rozlúčka pred vlastnými fanúšikmi? Sagan by mal štartovať na najvýznamnejších slovenských pretekoch

Peter Sagan v drese Pierre Baguette Cycling
Peter Sagan v drese Pierre Baguette Cycling Zdroj: Profil Pierre Baguette team na sociálnej sieti X

Peter Sagan figuruje v oficiálnej prihláške slovenského cyklistického tímu Pierre Baguette cycling na najvýznamnejšie domáce preteky Okolo Slovenska. Trojnásobný majster sveta sa tak môže rozlúčiť s pretekárskou kariérou aj pred slovenskými fanúšikmi. Vo štvrtok o tom informoval Slovenský zväz cyklistiky.

V poradí 68. edícia Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska odštartuje v stredu 26. júna tímovou časovkou v Dunajskej Strede a vyvrcholí o štyri dni neskôr vo Vysokých Tatrách.

Prečítajte si tiež:

Možnosť podporiť Slovákov využil

Na slovenské cesty opäť zavíta nabitá konkurencia vrátane troch UCI WorldTeams a po štvrtkovom oznámení by mal aj Sagan. Tímy však môžu zmeniť konečné nominácie aj pár dní pred štartom pretekov.

Sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France vlani oficiálne ukončil kariéru v cestnej cyklistike a mal sa venovať len horskej. Prišla však ponuka podporiť slovenský tím a využil ju.

Prečítajte si tiež:

Problémy so srdcom

Saganov nástup do prebiehajúcej sezóny sťažila operácia srdca. Komplikácie prišli vo februári na pretekoch v horskej cyklistike v španielskej Chelve. Pod kožu mu implantovali senzor tepu, ktorý má monitorovať jeho stav. Musel tak vynechať dva štarty na "ceste" v Slovinsku i viaceré na horských bicykloch.

Začiatkom mája však už pretekal v drese Pierre Baguette na Okolo Maďarska. Na horskom bicykli sa chcel predstaviť aj na OH v Paríži, no kvalifikačné body už nenazbiera.

Peter Sagan na futbale? Prečo nie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Cyklistika

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.