Konečne ukázal, čo v ňom je. Najväčší slovenský talent od čias Sagana sa opäť rozbieha

Martin Svrček
Martin Svrček Zdroj: Profimedia.sk

Martin Svrček je konečne späť. Najväčší slovenský cyklistický talent od čias Petra Sagana sa po pretrápenej jari vrátil vo veľkom štýle a úraduje na podujatiach v Belgicku.

Rodák z Kysúc je jediným Slovákom v najvyššej sfére cyklistiky World Tour a obrovskou mladou nádejou na klasiky, veď vlani v lete bral z majstrovstiev sveta do 23 rokov bronzovú medailu. v aktuálnej sezóne ho však dlho trápili zdravotné problémy.

Na prelome februára a marca sa trápil so silnou chorobou, ktorá mu zničila prvú polovicu ročníka a na tri mesiace ho diskvalifikovala zo všetkých pretekov. V máji sa však mladý Slovák vrátil do akcie a rýchlo nabral skvelú formu.

Pred víkendom sa mu podarilo triumfovať v pretekoch Belgického pohára, čo bolo jeho prvé víťazstve v drese špičkového tímu Soudal. Ešte viac však zaujal bojovným výkonom v nedeľu na prestížnej klasike Brussels Cycling Classic kategórie Pro.

Svrček bol najskôr v 160-kilometrovom úniku a keď ho hlavné pole pohltilo, ešte stále mal v záverečnej hodine dosť síl diktovať tempo. Ako jediný z celého pelotónu dokázal reagovať na útok silného nórskeho klasikára Jonasa Abrahamsena a napriek veľkému výdaju síl z prvého dlhého úniku s ním vydržal až na posledný kopec.

Prečítajte si tiež:

​Na jeho sklonoch zaostal, no stále dokázal bojovať o druhé miesto. To napokon nedosiahol veľmi tesne, keď ho v záverečných dvoch kilometroch pohltili šprintéri. Abrahamsen svoj únik o štyri sekundičky dotiahol do víťazného konca.

Pre Martina Svrčeka išlo o jasne najlepší výkon v elitnej kategórii, ktorý mu pomôže pri vyjednávaní ďalšej zmluvy. Už čoskoro Kysučana uvidíme aj na Slovensku, keď sa predstaví vo farbách Soudalu na našich najväčších pretekoch Okolo Slovenska od 26. júna v Dunajskej Strede.

Pozrite si víťaza ankety Frajer na záver z 2. júna:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti