V hokejovom Slovane sa chystajú veľké zmeny. Klub poskytol vyjadrenie v dôležitej otázke

Zimný štadión Ondreja Nepelu.
Zimný štadión Ondreja Nepelu. Zdroj: Profimedia.sk

Hokejový klub HC Slovan Bratislava momentálne prežíva náročné obdobie.

Hokejový klub HC Slovan Bratislava momentálne prežíva náročné obdobie. Komplikácie sa začali na konci roka 2023, keď náhle zomrel majiteľ a väčšinový akcionár Rudolf Hrubý. Jeden z najbohatších Slovákov prebral klub, ktorý dokázal finančne stabilizovať.

Okrem Slovana sa aktívne podieľal na hokejovom dianí, keď pôsobil aj v štruktúrach Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Celé hokejové Slovensko zaskočila správa o jeho úmrtí 14. decembra minulého roka. Prakticky okamžite sa začali vynárať otázky fanúšikov aj širokej verejnosti, aká bude budúcnosť slávnej hokejovej značky.

Prečítajte si tiež:

Slovan prelomil mlčanie

Dlhé čakanie sa chýli ku koncu. Klub z hlavného mesta poskytol oficiálne vyhlásenie v otázke riešenia vlastníckych vzťahov.

„Procesy spojené s dedičským konaním mali svoje zákonitosti a časový harmonogram, ktorý bolo potrebné dodržať a akceptovať. Na druhej strane úplne chápeme prirodzený a legitímny záujem o to, ako bude náš klub ďalej fungovať a ktorým smerom sa bude v budúcnosti uberať,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Všetko nasvedčuje tomu, že hokejový Slovan opäť zmení majiteľa.

„Súčasný väčšinový akcionár Slovana podniká kroky k akvizícii záujemcu o kúpu svojho väčšinového podielu, pričom prioritou zostáva, aby išlo o domáceho alebo zahraničného investora, ktorý bude mať dlhodobý záujem na zabezpečení a ďalšom rozvoji stabilne a zdravo fungujúceho hokejového klubu,“ píše sa ďalej v oficiálnom vyhlásení.

Prečítajte si tiež:

Vysporiadané záväzky

Slovan Bratislava bude aj v novej sezóne pôsobiť v najvyššej hokejovej súťaži. Rovnako budú pokračovať aj Modré krídla, ženský tím aj mládežnícke kategórie.

„Akcionár vysporiadal všetky záväzky klubu v rozsahu jej vlastníckeho podielu v spoločnosti. Vďaka tomu nie je ďalšie pôsobenie HC SLOVAN Bratislava v slovenskom profesionálnom hokejovom priestore nateraz ohrozené.“

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti