Jedna éra kariéry je na konci. Slovenský brankár po Eure zmení klubovú adresu

Slovenský brankár Marek Rodák zmení klub.
Slovenský brankár Marek Rodák zmení klub. Zdroj: Profimedia.sk

Slovenský futbalový brankár Marek Rodák, ktorý sa aktuálne s reprezentáciou pripravuje na európsky šampionát v Nemecku, si bude hľadať nový klub.

Slovenský futbalový brankár Marek Rodák, ktorý sa aktuálne s reprezentáciou pripravuje na európsky šampionát v Nemecku, si bude hľadať nový klub. Na konci júna mu vyprší aktuálna zmluva v anglickom Fulhame. Klub mu ponúkol jej predĺženie, ale slovenský gólman sa rozhodol odísť, informoval anglický klub na sociálnych sieťach.

V posledných dvoch sezónach v Londýne zasiahol len do dvoch zápasov v Premier League. Absolvoval ich ešte v auguste 2022. Viac šancí dostával v pohárových súťažiach, ale stabilné miesto v bránke nezískal. Voľbou číslo jeden bol vo Fulhame Nemec Bernd Leno.

Prečítajte si tiež:

Šanca neprichádzala

Košičan zamieril do anglického klubu ako 16-ročný a strávil v ňom v podstate celú svoju doterajšiu kariéru. Dvakrát sa ako tímová jednotka pričinil o postup do Premier League. Počas svojho pôsobenia v štruktúrach londýnskeho klubu si vyskúšal aj hosťovanie vo Wellingu, Accringtone a Rotherhame, pripomenul portál Flashscore.

Pozíciu brankárskej dvojky by mal Rodák plniť aj na Eure v Nemecku, kde sa Slovensko predstaví v skupine proti Belgicku, Ukrajine a Rumunsku. Jednotkou národného tímu je brankár Newcastlu United Martin Dúbravka.

Slovensko čaká prípravný zápas pred Eurom proti San Marínu.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti