Zámorskí experti známkovali Slovákov v NHL: O najhoršom nebolo pochýb, Slafkovský iba s menšou výčitkou

Na snímke Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský prispel jednou asistenciou k víťazstvu Montrealu. Zdroj: TASR/AP Photo/David Zalubowski

Sezóna NHL sa rýchlo chýli ku koncu a prišiel čas hodnotiť uplynulý ročník, do čoho sa s chuťou pustilo množstvo zámorských plátkov na čele s obľúbeným The Hockey Writers. Jeho hokejoví experti ohodnotili v masívnej analýze všetky vypadnuté tímy aj so sezónami všetkých ich hráčov, vrátane slovenských hokejistov. Kto dostal najlepšie hodnotenie?

Asi nie je prekvapením, že to bol Juraj Slafkovský. Jednotka draftu spred dvoch rokov zaznamenala skvelú druhú polovicu sezóny. Od Silvestra nazbieral Juraj desiatky kanadských bodov a stal sa pravým ťahúňom Montrealu, čo si všimol aj dlhoročný novinár Luc LeBlanc. Košičana ohodnotil výbornou známkou A-.

„Mnohí z vás budú prekvapení, že pri Slafkovskom nevidia dokonca A+. V posledných 51 zápasoch sezóny dosiahol síce skvelých 42 bodov, no nemožno ignorovať jeho neefektívny štart ročníka. Najmä počas prvý dvoch mesiacov sezóny znepokojujúco stagnoval, no postupne si zabezpečil miesto v elitnej formácii tímu a za druhú časť sezóny má tento stále napredujúci 20-ročný hráč A+,“ hodnotil LeBlanc.

Prečítajte si tiež:

​Dobré hodnotenie dostali aj ďalší Slováci ako napríklad Martin Pospíšil, ktorému novinár Rupert McDonald udelil pekné Béčko. Už menej zhovievavý bol však pri druhom slovenskom hokejistovi, ktorý reprezentoval v sezóne Calgary. Adam Ružička totiž od neho vyfasoval D-, čo bolo najhoršie vysvedčenie spomedzi slovenských hráčov.

„Ružička bol umiestnený na waiver listinu po tom, čo v 39 zápasoch zaznamenal len tri góly a deväť bodov. Ružička má schopnosti na to, aby sa stal hráčom NHL, ale vo viacerých zápasoch mu chýbala intenzita, aby bol efektívny. Jeho pôsobenie v tíme Flames bolo sklamaním, keďže sa niekedy zdalo, že je na pokraji schopnosti stať sa spoľahlivým útočníkom prvej formácie," hodnotil McDonald, pričom opomenul ešte nevydarenejšie pôsobenie slovenského hokejistu v Arizone, po ktorom bude v budúcom roku pôsobiť zrejme v ruskej KHL.

Slafkovský dosiahol aj svoj prvý hetrik v NHL.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti