Čo bolo príčinou prehry s Karlosom? Véghov tréner má jasnú odpoveď

Attila Végh
Attila Végh Zdroj: Profimedia.sk

Karlos „Terminátor “Vémola sa konečne dočkal odplaty za pamätný večer v O2 Aréne z jesene 2019. V odvete s Attilom Véghom počas víkendového turnaja v Edene vyhral a upravil vzájomnú bilanciu na nerozhodný stav. Slovenský bojovník aj jeho tréner po zápase tušili, čo bolo na vine.

„Päť rokov bez zápasu sa proste nedá obísť. Zdalo sa mi, že na Attilu trochu doľahlo, že hneď šiel na takej veľkej akcii o titul. Bol na ňom veľký tlak a ukázalo sa, že kvôli pauze nepredviedol to, čo natrénoval. Po jednom z úderov to nebol ten správny Attila. Dostal úder do spánku, trochu ho to rozladilo,“ menoval príčinu nezdaru Véghov tréner Ilja Škondrič pre sport.cz, no taktiež vychválil súpera.

„Klobúk dole pred Karlosom, mal skvele natrénované. Ukázal srdce, pretože vydržal veľké veci. Prekvapil nás svojou odolnosťou, pretože hneď niekoľkokrát bol zasiahnutý, ale nejakým spôsobom si presadil svoju hru a vyhral vo svojej najsilnejšej disciplíne.“

Attila Végh aj po dlhej pauze ukázal, že po tvrdom kempe bol na zápas prezývaný aj ako odveta storočia pripravený dobre. On sám po zápase ospravedlnenia nehľadal.

„V prvom rade gratulujem Karlosovi, nech si užije výhru. Viem, čo prežíva a zaslúži si to. Bol pripravený lepšie ako ja. Spravil som ale všetko, čo sa dalo. Nemal som žiadne zranenie, navážil som, mal som naozaj dobrý pocit. Akoby som mal posledný zápas pred mesiacom. Prešiel som ťažkou prípravou, veď videli ste v januári, ako som vyzeral. Nenasypal som sa, bola to čistá drina. Veľa vecí muselo ísť bokom,“ povedal 39-ročný Végh bez výčitiek na poturnajovej tlačovej konferencii.

Futbalové EURO začína už tento piatok a všetky jeho zápasy môžete sledovať v priamom prenose na televíznych staniciach Markíza, Dajto a streamovacej službe Voyo.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti