Slovákov bude podporovať aj bývalý reprezentačný kanonier. Prezradil, komu najviac želá titul

Slovákov bude podporovať aj bývalý reprezentačný kanonier. Prezradil, komu najviac želá titul
Filip Hološko bol pravidelným reprezentantom Slovenska. Zdroj: Profimedia.sk

Bývalý útočník si zahral za Slovensko na majstrovstvách sveta v Južnej Afrike v roku 2010. Pred žrebom ME 2024 pozorne sledoval, aké tímy vyžrebujú jeho nasledovníkom.

Bývalý slovenský futbalista Filip Hološko nebude chýbať v hľadisku počas prvého zápasu Slovákov na ME 2024 v nemeckom Frankfurte. Na duel s Belgickom sa veľmi teší a verí, že sa z neho družina trénera Francesca Calzonu odrazí k postupu z E-skupiny. 

Bývalý útočník si zahral za Slovensko na majstrovstvách sveta v Južnej Afrike v roku 2010. Pred žrebom ME 2024 pozorne sledoval, aké tímy vyžrebujú jeho nasledovníkom.

„Je to určite hrateľné. Najťažší súper je Belgicko, na ten zápas sa chystám aj ja. Po tom, ako si postup vybojovala Ukrajina, tak som si povedal, že to je silný súper a dokonca si myslím, že silnejší ako Rumunsko. Podľa mňa sa rozhodne medzi nami a Ukrajinou," povedal pre TASR. 

Okrem prvého zápasu Slovákov na ME sa chytá aj na duel v Hamburgu medzi Českom a Tureckom. „Chcel som ísť aj na iné zápasy, ale nepodarilo sa mi zohnať vstupenky, tak som si zohnal cez manželku aspoň na Česko. Chcel som vidieť Turecko, deväť a pol roka som tam hrával a myslím si, že som tam zanechal dobré meno, tak som chcel vidieť ako na tom sú." 

Prečítajte si tiež:

Bod proti Belgicku by bol dobrý

Okrem samotného duelu si chce bývalý reprezentant užiť aj atmosféru a nemeckú pohostinnosť. „Určite sa teším, s Belgickom bude skvelá atmosféra. Vieme zahrať proti papierovo silným mužstvám, je to dôležitý štart. Bod by bol dobrý, tri mimoriadne. Idem s partiou kamarátov, chceme si to vo Frankfurte užiť počas dvoch dní, máme v pláne aj nejaké pivko. Verím, že to dobre dopadne. Na ME sme tretíkrát v rade, káder máme dobrý a verím, že postúpime zo skupiny." 

Výpočet favoritov bol pre Hološka ťažký, ale prezradil, komu by doprial trofej. „Favoritov je veľmi veľa, určite Francúzi, ale najviac to želám Anglicku. Majú mladý tím a mohli by konečne uspieť na veľkom turnaji. Osobne si myslím, že pôjdu ďaleko. Určite budem držať palce Slovákom, potom Čechom, lebo mám manželku Češku. A potom Anglicku." 

Štyridsaťročný bývalý zakončovateľ, ktorý okrem Turecka, Slovenska a Česka pôsobil aj v Austrálii, sa teší aj na individuálne výkony mnohých hviezd. Jednu mal nedávno možnosť sledovať v ligovom zápase.

„Od manželky som na 40-ku dostal lístky na zápas Realu Madrid s Alavésom. Judea Bellinghama som teda videl na vlastné oči a je to jedna zo superstar anglického tímu. Ale jedna z najväčších hviezd, ktorá ktorá bude určite ašpirovať na kráľa strelcov, bude Kylian Mbappe z Francúzska," zakončil pre TASR Hološko.

Slovenskí futbalisti už odleteli do Nemecka.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.