Historický postup aj Hamšík v životnej forme: Cesta do osemfinále EURO 2016 bola plná pamätných momentov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Do Francúzska vycestoval tím s menami, ktoré vo svete futbalu rezonujú ešte aj dnes. A niekoľko známych futbalistov, ktorí boli v roku 2016 pri tom, si na tento nezabudnuteľný turnaj zaspomínalo.

Boli to naše prvé majstrovstvá Európy v ére samostatného Slovenska. Po veľkom úspechu na svetovom šampionáte v Južnej Afrike boli slovenskí hráči aj fanúšikovia plní eufórie a očakávaní.

Ešte pred postupom na samotný šampionát si Slováci museli prejsť ťažkými bojmi v kvalifikačnej skupine, v ktorej narazili aj na úradujúcich majstrov Európy. 

Dôležitý bol víťazný vstup do kvalifikácie, keď slovenskí reprezentanti vydolovali na Ukrajine všetky tri body.

Asi žiadny fanúšik nezabudne na pamätný zápas v Žiline, keď sa našim futbalistom vďaka gólom Kucku a Stocha podarilo Španielov zdolať. Historický postup na EURO vo Francúzsku zavŕšili výhrou v Luxembursku.

Prečítajte si tiež:

​S Walesom sme smolne prehrali, silu sme ukázali v druhom zápase proti Rusku, ktorý sa nám podarilo vyhrať 2:1, pričom víťazný gól Mareka Hamšíka sa stal ozdobou turnaja.

Slováci tak pred posledným zápasom stále mali šancu postúpiť a to sa aj nakoniec podarilo. Stačila im na to bezgólová remíza s tradične silným Anglickom. 

Zrejme aj fyzicky mimoriadne náročný zápas sa podpísal pod to, že v osemfinále už naši futbalisti ďalšieho favorita nezaskočili, z postupu sa radovali Nemci. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti