O titul bojoval do poslednej chvíle. Tréner Terzič po neúspešnom finále Ligy majstrov odchádza z funkcie

Tréner Dortmundu Edin Terzič tlieska po finálovom zápase Ligy majstrov.
Tréner Dortmundu Edin Terzič tlieska po finálovom zápase Ligy majstrov. Zdroj: TASR/AP

Štyridsaťjedenročný Terzič pôsobil na lavičke mužstva od 13. decembra 2020.

Nemecký futbalový tréner Edin Terzič oznámil koniec svojho pôsobenia v Borussii Dortmund. K tomuto kroku pristúpil necelé dva týždne po prehre vo finále Ligy majstrov s Realom Madrid (0:2). Klub o tom informoval vo svojom vyhlásení. 

Štyridsaťjedenročný Terzič pôsobil na lavičke mužstva od 13. decembra 2020. Najprv bol dočasným trénerom tímu, ktorý doviedol do kvalifikácie Ligy majstrov a v roku 2021 s ním získal Nemecký pohár. Potom ho nahradil Marco Rose, no 20. mája 2022 sa opäť stal koučom Borussie. V sezóne 2022/23 skončil Dortmund pod jeho vedením na druhom mieste v Bundeslige, keď mal rovnaký počet bodov ako majstrovský Bayern Mníchov. V uplynulom ročníku sa dostal s klubom do finále najprestížnejšej európskej súťaži.

Prečítajte si tiež:

Rozhodol sa odísť

„Po zápase vo Wembley som požiadal o stretnutie s vedením klubu, vrcholového manažmentu, pretože po desiatich rokoch v BVB - vrátane piatich rokov v trénerskom štábe a dva a pol roka vo funkcii hlavného trénera - cítim, že nová éra klubu by sa mala začať s novým človekom na lavičke. Aj keď ma to veľmi mrzí, chcem oznámiť, že som sa rozhodol odísť," uviedol Terzič.

„Borussia Dortmund a tréner Edin Terzič idú každý svojou cestou. Štyridsaťjedenročný tréner požiadal BVB o okamžité ukončenie zmluvy. Borussia Dortmund po spoločnej diskusii so žiadosťou súhlasila," uviedol klub vo vyhlásení.

Slovenská reprezentácia pokračuje s prípravami na Euro. Pozrite si reportáž.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti