Rodáka nezradil a volal mu, aj keď nemal. Dúbravka sa vyjadril i k záujmu zo slávneho klubu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Keď dostal ponuku z Fulhamu, kamaráta Rodáka nezradil. Namiesto toho dvihol telefón a aj keď asi nemal, zavolal mu. Martin Dúbravka, nielen skvelý brankár, ale i človek, aj na štvrtkovej tlačovej konferencii vystupoval predovšetkým ľudsky. Teda tak, ako sa naňho hodí. A okrem iného sa vyjadril i k záujmu z Celticu Glasgow.

„To by som aj ja rád vedel,“ pousmial sa „Heco“ pri otázke na jeho klubovú budúcnosť. Novinárom odpovedal ochotne, úprimne a s nadhľadom. Ako vždy.

Prečítajte si tiež:

Celtic? Je to pravda

V bránke Newcastlu kryl chrbát zranenému Nickovi Popeovi a „strakám“ pomohol k siedmej priečke v Premier League. Zmluva na St. James Park mu však budúce leto vyprší.

„Samozrejme, z novín zachytávam informácie, že podpisujeme nového brankára, potom nepodpisujeme... Ak mám povedať pravdu, už mi je to jedno. Myslím, že som si svoje miesto zastal a ak sa vedenie rozhodne priviesť niekoho iného, ja to neovplyvním. Snažím sa nasať atmosféru v reprezentácii, byť koncentrovaný na národné mužstvo a čo bude potom, som nateraz absolútne pustil z hlavy,“ vravel s veľkým nadhľadom 35-ročný Žilinčan.

Najnovšie špekulácie ho spájajú so Škótskom, konkrétne slávnym Celticom Glasgow, ktorý hľadá náhradu za vyše 70-násobného anglického reprezentanta Joea Harta.

„Šumy sú, samozrejme, pýtajú sa ma spoluhráči, volajú mi agenti, či na tom je niečo pravdy. Je, a bolo už rok dozadu. No ja to stále beriem tak, že kým na stole neleží oficiálna ponuka, absolútne neriešim. Momentálne je to len v štádiu šumov,“ objasnil gólman, ktorý pred štrnástimi rokmi s klubom spod Dubňa účinkoval aj v Lige majstrov.

Prečítajte si tiež:

Kamaráta nezradil. Rodák je lepší ako Leno či Areola

Na tlačovke venoval pekné slová i reprezentačnému kolegovi Marekovi Rodákovi, ktorý po jedenástich rokoch končí v anglickom Fulhame.

„Byť tak dlho v jednom klube je výnimočné a náročné. Rozprávali sme sa o tom, odchod preňho určite bude emotívny, no má pred sebou novú výzvu. Myslím, že nastal správny čas, aby sa posunul niekam, kde bude pravidelne chytať. Je budúcnosťou slovenskej reprezentácie. Verím, že si vyberie správny klub.“

Rodák tímu z Craven Cottage dvakrát vychytal postup do najvyššej súťaže, no klub ho potom zakaždým takpovediac odpísal. Aj Martin Dúbravka nad tým len pokrútil hlavou.

„V tomto smere podľa mňa, aj keď je to asi klišé, rozhoduje pas. Pozrite sa na Mareka. Vydržal ťažké časy v druhej lige, dvakrát vychytal postup do Premier League, odchytal jeden zápas, bol brankárom kola a potom priviedli Areolu, Rica, naposledy Lena. Z môjho pohľadu ani jeden z týchto brankárov nie je lepší ako Rody,“ zložil kompliment spoluhráčovi a pokračoval.

„Neviem, čo ešte mal spraviť, aby sa dostal do brány. Myslím, že jeho čas odísť nastal už pred rokom. Mal som s ním na túto tému otvorenú debatu, pretože mi z Fulhamu prišla oficiálna ponuka. A asi som nemal volať, no volal som a povedal som mu, že keď prišla ponuka mne, tak asi príde aj niekomu inému,“ doplnil Dúbravka, ktorý svojho kamaráta nezradil.

Prečítajte si tiež:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti