Škótsky futbalový fanúšik prišiel do Mníchova z Glasgowa pešo. Počas toho vyzbieral desaťtisíce eur na dobrú vec

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Lietadlom, autom aj pešo. Futbalová Európa sa sťahuje do Nemecka. V piatok večer sa tam otváracím zápasom začnú majstrovstvá Európy. A to, že nepôjde iba o šport, hneď v úvode ukázal jeden mladý Škót.

Všetky oči smerujú na Mníchov. V piatok o 21:00 sa v metropole Bavorska začnú 17. majstrovstvá Európy vo futbale. Otvárací ceremoniál a úvodný zápas medzi domácim Nemeckom a Škótskom privíta 66-tisícová Allianz Arena. 

Prečítajte si tiež:

Mníchov zaplavili Škóti

Mníchov už stihli obsadiť škótski fanúšikovia, prišli ich desaťtisíce. Kto z nich nemá v rukách pivo, má ho nad hlavou. 

No jeden z nich, 20-ročný Craig Ferguson, si čapované naozaj zaslúži. Pred vyše 40 dňami odštartoval zo škótskeho Glasgowa svoju 1600 kilometrov dlhú púť do Mníchova peši. 

„Mám v sebe teraz kopec adrenalínu, ale klamal by som, keby som nepovedal, že to bola najťažšia vec, ktorú som v živote zažil,“ povedal usmiaty mladík. 

A nebol to len športový výkon. Počas svojej cesty zbieral peniaze pre nadáciu, ktorá sa zaoberá mentálnym zdravím mužov. Podarilo sa mu vyzbierať 51-tisíc libier, čo je viac ako 60-tisíc eur. 

Zápasy futbalového Eura môžete sledovať na obrazovkách Markízy, Dajto a Voyo. Všetky podstatné informácie nájdete aj na našom webe TVONOVINY.sk

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti