Viacerí ich považujú za tím, ktorý môže prekvapiť favoritov. Líder Maďarska prekoná bradatý rekord Eura

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kapitánsku pásku v maďarskej reprezentácii nosí od novembra 2022, keď si ho vybral tréner Marco Rossi.

Futbalové Euro je tu a fanúšikovia po celom kontinente sú plní očakávaní ako sa bude v Nemecku dariť favoritom a kto prekvapí. Každý veľký turnaj má aj takzvaných „čiernych koňov“. Jedným z tímov, ktoré môžu prekvapiť je určite Maďarsko.

Naši južní susedia majú vo svojom tíme niekoľko skvelých futbalistov, z ktorých vyčnieva hviezdny stredopoliar Liverpoolu Dominik Szoboszlai.

Napriek mladému veku je lídrom nielen na trávniku, ale aj v kabíne. Je to práve on, kto môže prekonať bradatý rekord európskych šampionátov. Kapitánsku pásku v maďarskej reprezentácii nosí od novembra 2022, keď si ho vybral tréner Marco Rossi. Kouč, ktorý v minulosti pôsobil aj v slovenskej najvyššej súťaži, pokračuje v úspešnom ťažení aj v Maďarsku.

Prečítajte si tiež:

Najmladší kapitán

Výrazný vplyv na úspešné ťaženie tímu má práve 23-ročný Szoboslai, ktorý sa stane najmladším kapitánom na Eure za posledných 64 rokov. V prvom zápase Maďarska na turnaji v sobotu (15.6.) proti Švajčiarsku bude mať súčasný hráč Liverpoolu 23 rokov sedem mesiacov a 21 dní.

„Je to pre mňa veľká česť. Chcel by som sa poďakovať trénerovi Marcovi Rossimu za dôveru a za to, že mi dal príležitosť viesť tím na majstrovstvách Európy,“ cituje slová Szoboszlaia Sportbible.com.

Kouč národného tímu svojho lídra nezväzuje prilišnou taktikou či nejakým striktným systémom. Dáva mu na trávniku voľnosť a on sa mu za to odvďačuje.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti