Mbappé chce doviesť tím k vytúženej trofeji. Pred štartom turnaja sa však vyskytli komplikácie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Francúzsko na čele s najväčšou hviezdou túži po úspechu. Tesne pred štartom Eura však musí riešiť nepríjemnosti. Niektorí hráči vypadli z tréningového procesu.

Francúzsko je tím plný hviezd s mimoriadne úspešným trénerom, a tak sú očakávania odbornej aj laickej verejnosti obrovské. Spolu s Anglickom sa v prognózach objavuje ako najpravdepodobnejší víťaz.

Práve titul z kontinentálneho šampionátu je posledná trofej, ktorá Francúzom vo vitríne chýba. V roku 2018 oslavovali titul majstrov sveta, následne vyhrali aj v Lige národov. Výrazný podpis na tom mal hviezdny Kylian Mbappé, ktorý povedie tím prvýkrát z pozície kapitána. Nová posila Realu Madrid priznala v rozhovore pre CNN veľkú túžbu uspieť.

„Chcem vyhrať Euro. Vyhral som majstrovstvá sveta aj Ligu národov. Toto je jediné, čo mi s reprezentáciou chýba. Inak som v nej už dosiahol všetko.“

„Je to môj prvý turnaj v pozícii kapitána, takže je to pre mňa naozaj dôležité. Chceme, aby na nás boli hrdí. Je to ďalšia príležitosť písať históriu našej krajiny,“ uviedol Mbappé.

Prečítajte si tiež:

Zdravotné komplikácie

Pred vstupom do turnaja však vo francúzskom tábore nastali zdravotné komplikácie. Viacero hráčov údajne trápi chrípka. Jedným z prvých, ktorých choroba skolila bol Osmane Dembelé.

Ten na nedávnej tlačovej konferencii potvrdil, že už sa cíti dobre. Podľa informácií Talksport vynechali tréning aj Mbappé a Kingsley Coman. Dembelé však ubezpečoval, že tím sa stihne dať zdravotne do poriadku.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti