Hamšík vyzdvihol kolektív aj kvalitu. Teší ho absencia bývalého spoluhráča v tíme Belgicka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Manažér tímu a asistent trénera Marek Hamšík prirovnal súčasné mužstvo k tomu z ME 2016 vo Francúzsku.

Slovenskí futbalisti majú podľa vlastných slov na prebiehajúcich ME výborný kolektív a mužstvo, ktoré spolupracuje nadštandardne. V pondelok ich čaká prvý zápas na turnaji proti Belgicku, favoritovi E-skupiny aj celého turnaja. Manažér tímu a asistent trénera Marek Hamšík prirovnal súčasné mužstvo k tomu z ME 2016 vo Francúzsku, kde Slováci postúpili do osemfinále, čo je ich maximum z kontinentálneho šampionátu. 

Niekdajší kapitán reprezentácie bol na predošlých troch vrcholových turnajoch v pozícii hráča. V priebehu kvalifikácie na tohtoročné ME ešte nastúpil v dvoch zápasoch.

„Všetky obdobia boli iné, mužstvo v roku 2016 bolo veľmi silné, ale aj toto má svoju obrovskú silu. Má top hráčov na top úrovni, drží za jeden povraz a chalani spolu vychádzajú výborne," uviedol Hamšík na piatkovej tlačovej konferencii v Mainzi, kde si národný tím rozložil hlavný stan. Do pondelkového stretnutia ešte absolvuje dva tréningy.

Prečítajte si tiež:

Belgicko má enormnú kvalitu

„Belgicko má obrovskú silu, pod týmto trénerom (Domenico Tedesco) ešte neprehralo, čiže 14 zápasov. Keď dostanú góly, tak je to z penált. Musíme hrať ako kolektív - kompaktne, súdržne a veľmi blízko a úzko pri sebe," povedal Hamšík.

Belgicku patrí v rebríčku UEFA ôsme miesto a disponujeme hviezdnymi hráčmi ako Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku či Leandro Trossard. Samotný Hamšík však priznal, že je rád za absenciu Driesa Mertensa, s ktorým hral v Neapole. Belgický útočník zároveň prekonal Hamšíkov klubový rekord za najväčší počet gólov.

„V nominácii našťastie nie je, pretože je to jeden z top hráčov. Mám tu však bývalého spoluhráča Yannicka Carrasca, s ktorým som bol v Číne. Je to veľmi nepríjemný a technický hráč. Musíme hrať kolektívne, aktívne a vysoko, ďaleko od našej brány," zhodnotil Hamšík.

Prečítajte si tiež:

Ako hráč sa na zápas tešil

Zároveň porovnal aj pôsobenie na lavičke s tým súčasným: „Je to iné ako, keď som bol hráč, človek sa vtedy na zápas teší a pripravuje sa mentálne. My pripravujeme mužstvo po všetkých stránkach. Potom je to už na chalanoch, no snažíme sa im dať čo najviac informácií." 

Výkop prvého zápasu Slovenska je na programe v pondelok o 18.00 h vo Frankfurte. V piatok čaká tím trénera Francesca Calzonu stretnutie s Ukrajinou, ktoré sa začne o 15.00 v Düsseldorfe. Pôsobenie v základnej skupine uzavrú "sokoli" v stredu 26. júna vo Frankfurte proti Rumunsku (18.00 h).

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti