Emócie patria k futbalu, nové pravidlo ich chce tlmiť. Čo na nariadenie hovoria Slováci?

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Eure vstúpilo do platnosti nové pravidlo UEFA, ktoré má pomôcť plynulosti hry a zabrániť zbytočným diskusiám s rozhodcami.

Počas európskeho šampionátu v Nemecku vstupuje do platnosti nové pravidlo UEFA, ktoré má pomôcť plynulosti hry a zabrániť zbytočným diskusiám s rozhodcami. Právo na to má len kapitán tímu. Každému ďalšiemu hráčovi hrozí za debatu s arbitrom žltá karta.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa s tým rozhodcovia vysporiadajú a či tento trend dokážu kontrolovať.

„Rád si pozriem, či to rozhodcovia ustrážia pri hviezdach v tímoch Francúzska, Portugalska, Nemecka alebo Anglicka a či to budú naozaj riešiť tak, ako nám povedali. Ak áno, tak s tým problém nemám. Ale ak budú dávať karty len hráčom z menších krajín, tak to asi nebude fér,“ uviedol na tlačovej konferencii Lukáš Haraslín.

Prečítajte si tiež:

Pohádal sa s trénerom

Ofenzívny hráč Sparty Praha patrí k emotívnejším hráčom a často počas zápasu ich aj dá najavo. K futbalu to patrí, ale teraz sa zrejme bude musieť krotiť.

 „Emócie patria k futbalu aj k životu. Som typ, ktorý to potrebuje dostať zo seba von. Stalo sa mi, že som sa pohádal s trénerom alebo manažérom. Vedia to o mne a vedia, ako so mnou treba pracovať,“ povedal.

Podobný pohľad na nové nariadenie má aj tretí najmladší hráč Eura Leo Sauer.

„Videli sme prezentáciu a verím, že sme tomu všetci porozumeli. Bude už len na nás, ako v zápase udržíme emócie na uzde. Aj keď je to niekedy dosť ťažké,“ priznal 18-ročný futbalista Feyenoordu.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti