VIDEO: Zákerný faul krajana kritizuje aj škótska legenda. „Takýto zákrok nepatrí do futbalu“

VIDEO: Zákerný faul krajana kritizuje aj škótska legenda. „Takýto zákrok nepatrí do futbalu“
Nebezpečný zákrok Ryana Porteousa. Zdroj: Profimedia.sk

Úvodný zápas Eura mal všetko. Lepší štart do turnaja si domáci Nemci ani nemohli želať. Dominantné víťazstvo 5:1 nad Škótskom mohlo zatieniť zranenie Ilkaya Gundogana. Hráč Barcelony sa mu našťastie vyhol. Zákrok svojho krajana kritizuje aj škótska legenda.

Obranca Ryan Porteous chcel v závere prvého polčasu zrejme odkopnúť loptu v pokutovom území, ale zasiahol oboma nohami nebezpečne hviezdu domácich.

Hlavný rozhodca si zákrok išiel pozrieť na video a následne poslal previnilca pod sprchy a nariadil penaltu, ktorú premenil Kai Havertz, zvýšil na 3:0 a od tohto momentu Škóti vedeli, že to nevyjde.

Prečítajte si tiež:

Zaslúžené vylúčenie

S vylúčením Porteousa sa stotožňuje aj bývalý škótsky reprezentant Willie Miller.

„Príšerné. Je mi z toho trochu nevoľno,“ cituje jeho slová Sport.cz. On sám odohral za Aberdeen takmer 600 zápasov a viedol ho aj legendárny Sir Alex Fergasson, ktorý ho síce vo viacerých aspektoch hry kritizoval, napriek tomu hovoril, že patrí k najlepším na svete v hre vo vlastnom pokutovom území.

 Miller skritizoval zákrok Porteousa a uviedol, že vedel, čo robí. „Vedel, že loptu nezíska. Vtedy musíte blokovať strelu a nie ísť do sklzu,“ uviedol k nebezpečnej situácii.

Následne svoju myšlienku aj rozvinul. „Nedá sa to ospravedlniť. Takýto zákrok nepatrí do futbalu. Pokiaľ hráč dá nohy tak vysoko, vždy vie, čo chce urobiť,“ doplnil.

Zákrok Ryana Porteousa si pozrite vo videu v čase 2:34.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti