Švajčiari mali v zápase jasného hrdinu. Z Maďarska bol najlepší kapitán. Pozrite si individuálne známky hráčov

Zdroj: TASR/AP

Futbalisti Švajčiarska majú za sebou úspešný vstup do ME v Nemecku. V sobotňajšom stretnutí v Kolíne nad Rýnom zdolali Maďarsko 3:1 a bodovo sa v tabuľke A-skupiny dorovnali domácej reprezentácii, ktorá odštartovala do šampionátu triumfom 5:1 nad Škótskom.

Ústrednou postavou švajčiarskeho tímu bol Michel Aebischer. Stredopoliar Bologne prihral v 12. minúte na prvý gól Kwadwovi Duahovi a na konci prvého polčasu zvýšil technickou strelou náskok Helvétov. Zlepšený druhopolčasový výkon nestačil Maďarom na bodový zisk. Barnabás Varga síce znížil, ale posledné slovo patrilo striedajúcemu Breelovi Embolovi.

Pozrite si hodnotenia všetkých hráčov zo zápasu medzi Maďarskom a Švajčiarskom. Vychádzame zo štatistík Flashscore.

Maďarsko (6,6): Gulácsi(6,6) - Lang(6,3) (46. Bolla), Orbán(7,0), Szalai(6,6) (79. Dárdai) - Fiola,(6,2) Á. Nagy(6,5) (67. Kleinheisler), Schäfer(6,2), Kerkez(6,6) (79. Ádám) - Sallai(6,4), Szoboszlai(7,2) - Varga(6,8)
Švajčiarsko(7,2): Sommer (6,6) - Schär(6,7), Akanji(7,2), Rodriguez(6,9) - Widmer(6,5) (68. Stergiou), Xhaka(8,1), Freuler(7,2) (86. Sierro), Ndoye (7,1) (86. Rieder) - Aebischer(8,2), Vargas(7,3) (74. Embolo) - Duah(7,6) (68. Amdouni)