VIDEO: Naposledy bol päť minút mŕtvy, teraz ihneď skóroval. Symbol Dánov šokuje aj so strojčekom na srdci

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Keď Dáni svoj úvodný zápas na Eure hrali pred tromi rokmi, na ihrisku takmer zomrel. Tam, kde ľudia strácali nádej, že Christian Eriksen vôbec prežije, v jeho návrat na futbalové trávniky nikto ani len nedúfal. Lenže symbol Dánska sa vrátil. Nie do amatérskej súťaže, ale na najvyššiu úroveň a teraz i na EURO. A hneď v prvom dueli skóroval.

Toho času hráč Interu Miláno na ME 2020 (pre covid hraných o rok neskôr) v dueli s Fínskom z ničoho nič padol na trávnik.

Čas zastavil, no preňho a zdravotníkov bola cenná každá sekunda.

Fanúšikovia zostali v nemom šoku, spoluhráči sa potichu modlili, navôkol zasahujúcich doktorov utvorili ľudskú stenu. Oživovali ho viac ako pätnásť minút.
Kapitán Simon Kjaer i brankár Kasper Schmeichel utešovali jeho partnerku.

Eriksen mal hlboko zapadnutý jazyk a srdcový kolaps. A tak trochu i šťastie. Aj keď v nešťastí. Skolaboval totiž na mieste, od ktorého bol lekársky tím vzdialený len pár metrov.

Christianov život sa napokon podarilo zachrániť. Kým priaznivci v hľadisku čakali na verdikt o jeho stave, na futbal úplne zabudli. Tí fínski kričali „Christian!“, dánski vďačne odpovedali „Eriksen!“

Prečítajte si tiež:

Rodák z Middelfartu sa o pár hodín na diaľku prihovoril rodine, známym i celej futbalovej verejnosti. Spoluhráčom do konca turnaja posielal pozdravy z nemocnice či domácej starostlivosti.

Tridsaťdvaročný záložník musel po kolapse absolvovať sériu vyšetrení, na základe ktorých mu lekári voperovali defibrilátor známy pod skratkou ICD.

„Päť minút som bol mŕtvy,“ spomínal viackrát.

Tam, kde ľudia strácali nádej, že vôbec prežije, v jeho návrat na futbalové trávniky nikto ani len nedúfal. Symbol Dánska sa však vrátil.

Nie do nejakej amatérskej súťaže, ale do anglickej Premier League a po troch rokoch aj na majstrovstvá Európy. A hneď v prvom zápase skóroval do siete Slovinska. So strojčekom na srdci.

Eriksen Dánov na Eure 2020 takpovediac „na diaľku“ dohnal až do semifinále, kde tesne podľahli Anglicku. A tak otázka znie jasne – kam to s ním môžu dotiahnuť tentokrát?

Prečítajte si tiež:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti