Lobotka po historickom víťazstve: Ukázalo sa, že ideme dobrou cestou. Toto je štýl, ktorým chceme hrať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Všetci hráči sa zhodli, že ide o obrovské víťazstvo a poriadne sa naňho nadreli.

Slovenskí futbalisti sa postarali o najväčšiu senzáciu doterajšieho priebehu EURO 2024. V úvodnom zápase E - skupiny zdolali vysoko favorizovaných Belgičanov, 3. tím sveta podľa rankingu FIFA. 

Nový rekord turnaja

Aj keď zatiaľ nemajú Slováci nič isté, výhra nad najväčším ašpirantom na postup zo skupiny patrí medzi najpamätnejšie triumfy v histórii našej reprezentácie. 

Slováci zároveň vytvorili nový rekord kontinentálneho šampionátu keď zdolali o 45. miest vyššie postaveného súpera v rebríčku FIFA.

Veľký podiel na úspechu má nepochybne strelec jediného gólu Ivan Schranz, ktorý po zápase vyzdvihol najmä disciplinovanosť tímu.

Prečítajte si tiež:

Domenico Tedesco, tréner Belgicka: „Je ťažké hovoriť, keby sme vyhrali, mohol by som vám povedať viac o svojom názore. Prehrali sme a ja chcem byť vnímaný ako férový tréner, takže nepoviem nič. Verím VAR-u, ak rozhodol, že to bola hra rukou, musíme to akceptovať. Tento večer ma veľmi bolí. Nechcem ukazovať prstom na ľudí. Môžete si byť istí, že budeme hovoriť o mnohých veciach, ale budeme to robiť interne a nie prostredníctvom médií. Vytvorili sme si veľa šancí, veľkých príležitostí. Ak by sme jednu z nich využili, hralo by sa ľahšie. Vedel som, že jedného dňa prehráme, žiaľ, stalo sa to dnes. Úprimne povedané, nie je toho veľa, čo by som mohol povedať tímu, aby zlepšil. Každý je sklamaný, no vždy som hovoril, že naša skupina bude veľmi náročná."

Ivan Schranz, autor víťazného gólu SR: „Podali sme výborný a disciplinovaný výkon. Plnili sme pokyny, ktoré nám dal tréner. Išli šťastiu naproti a to je veľmi dôležité. Je to zaslúžená výhra proti top súperovi a to sa cení. Je to jeden zo životných gólov, no víťazstvo je o to krajšie. Bolo cítiť našich fanúšikov, patrí im veľká vďaka a verím, že sme si ich naklonili na svoju stranu."

Francesco Calzona, tréner SR: „Chalani urobili maximum, vložili sa do toho a zdolali sme veľkého súpera. Povedal som chalanom, že musíme mať mentalitu nastavenú tak, že sa dokážeme rovnať s najlepšími. Je to obrovské víťazstvo, ale musíme pracovať ďalej. Pozeráme sa na ďalšie zápasy, musíme bodovať aj v nich, aby sme splnili cieľ a postúpili.“

Martin Dúbravka, brankár SR: „Je to obrovské víťazstvo, nadreli sme sa veľmi na neho. Ukázali sme charakter, odbojovali sme to. Potrebujete aj trochu šťastia, čo sme aj mali. Vedel som, že pri prvom góle bol Lukaku v ofsajde. Tam som nepochyboval, že to nebude platiť. Belgičania majú svoju kvalitu, ale ukázalo sa to, čo sme hovorili pred zápasom, že keď sme mužstvo, dokážeme zdolať individuality.“

Stanislav Lobotka, stredopoliar SR a najlepší hráč zápasu: „Je to niečo neopísateľné. Pre toto makáme, možno ideme proti väčšine ľudí, ktorí neveria trénerovi a jeho štýlu, ktorý chceme hrať. Ukázalo sa, že ideme dobrou cestou, keď k tomu pridáme aj individuálnu kvalitu, potom môže vzniknúť niečo takto krásne.“

Denis Vavro, obranca SR: „Najviac u mňa zarezonovala bojovnosť celého tímu. My, hrajúci celý zápas, sme sa hádzali do striel. Takto sa má hrať za Slovensko. Lukakua sme si prebrali s Milanom pred zápasom. Našťastie sa pri nás neotáčal, všetko sklepával a dal dva góly z ofsajdu. Únava bola veľká, ale vnímal som fanúšikov, urobili najlepšia atmosféru za predošlé roky.“

reprezent
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti