VIDEO: Slovákom tri body proti Belgičanom zachránila aj nová technológia. Podstata sa skrýva v lopte

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vo Frankfurte skóroval ako jediný v siedmej minúte krídelník Ivan Schranz.

Slovenskí futbalisti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase E-skupiny ME nad favorizovaným Belgickom 1:0. Vo Frankfurte skóroval ako jediný v siedmej minúte krídelník Ivan Schranz.

Slovákov dvakrát zachránil pred inkasovaným gólom systém VAR, ktorý odhalil v prvom polčase ofsajd Romelua Lukakua a v závere aj ruku Loisa Opendu. Práve moment z 86. minúty mnohých prekvapil, keď sa na displeji zobrazili vlny pripomínajúce pulz.

Prečítajte si tiež:

Tajomstvo sa skrýva v oficiálnej lopte turnaja Fussballliebe. Tá disponuje ako prvá lopta na ME senzorom, ktorý zachytáva jej pohyb. Z toho počas zápasov majú ťažiť aj videorozhodcovia.

Technológia dokáže snímať a zaznamenávať pohyb až 500-krát za sekundu. Systém v balóne bude pracovať v súčinnosti s technológiou, ktorá bude pomocou kamier okolo ihriska sledovať niekoľko bodov na telách futbalistov a snímať pohyb v reálnom čase.

Softvér potom vytvorí 3D model, na ktorom bude jasne vidieť, či, ako a kedy sa balón dotkol hráčovho tela a v akom postavení voči obrancom sa nachádzal. 

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti