VIDEO: Po životnom góle na okamih zneistel. Viem, že otec je pyšný, ukazoval do neba hrdina Slovenska

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Platilo to odjakživa. Vždy usmievavého chlapíka, ktorý v repre i v klube nosí „dvadsaťšestku“, sa nedá nemať rád. A bude to platiť i naďalej. Po súboji s Belgickom ho totiž môžete iba zbožňovať.

Tí, ktorým veril málokto, presvedčili všetkých. Slovensko sa „malým“ krokom opäť zapísalo do histórie. V pondelok sa totiž azda celej republike popri oslavách jedného otvárali spomienky na ďalšie veľké víťazstvá.

A to z veľkej časti vďaka jednému mužovi. Gólovému hrdinovi – Ivanovi Schranzovi.

Prečítajte si tiež:

Akoby to bola tá najľahšia vec na svete

Víťazný pokrik „Palmolive“ bolo z podzemnej kabíny počuť až hore na trávnik. „Sokoli“ na EURO 2024 azda lepšie ani vletieť nemohli.

„Veru nie. Ale pred individuálnym by som zohľadnil hlavne to tímové. Podarilo sa nám splniť cieľ – pokoriť skvelého súpera, a že to do brány padlo mne, je len bonus. Turnaj sme odštartovali výborne,“ neskrýval radosť po pondelkovom triumfe nad Belgickom (1:0) gólový hrdina Ivan Schranz.

V siedmej minúte najprv zachytil mylnú rozohrávku súpera, pätičkou ťukol na strelu Kuckovi, no lopta si napokon predsa len vybrala jeho.

Útočník pražskej Slavie prepálil brankára Casteelsa akoby to bola tá najľahšia vec na svete. A modro-biele tribúny šaleli.

„Vyrazil to rovno predo mňa, našťastie som nezaváhal a loptu sa mi hneď z prvej podarilo dostať za jeho chrbát. Na okamih som však zostal v neistote, bál som sa, že som možno stál v ofsajde. Ale chvalabohu to bol iba môj pocit. Počkal som si na rozhodnutie VAR-u a potom sa mohol naplno tešiť.“

Gól do neba. Viem, že otec je tam hore pyšný

Životný a premiérový gól na majstrovstvách Európy venoval rodine. A otcovi do neba. „Viem, že je tam hore pyšný. Na všetko, čo som dokázal.“

Pri oslave sa naňho ako prvý zavesil Lukáš Haraslín. Pražská rivalita šla absolútne bokom.

„Aj v Prahe sme veľkí kamaráti, rivalita nastupuje len, keď sa blíži derby a potom ide bokom, vždy. Obzvlášť teraz, keď sme v jednom tíme, kde sa máme všetci radi,“ hovoril na margo 28-ročného ťahúňa Sparty.

Práve oni dvaja na krídlach v pondelok zužitkovali každú belgickú dieru. Boli rýchli, priamočiari, dreli ostošesť. Až vybojovali jedno z najpamätnejších víťazstiev pod samostatnou vlajkou.

„Tímový duch – to rozhodlo,“ podčiarkol jednoznačne „Schranzi“ a pokračoval. „Hlavne takéto výkony musíme predvádzať i naďalej. Ak sa nám to podarí, určite budeme oslavovať postup.“

Prečítajte si tiež:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti