Belgický tréner o rozhodnutiach VAR-u: Ak to bola ruka, musíme to akceptovať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Futbalistom Slovenska pri senzačnom víťazstve nad favorizovaným Belgickom dvakrát pomohol systém VAR, keď neuznal góly Romelua Lukakua.

Belgický tréner Domenico Tedesco neskrýval po zápase sklamanie a vyjadril sa aj k rozhodnutiam VAR-u. 

Tedesco verí VAR-u

„Je ťažké hovoriť, keby sme vyhrali, mohol by som vám povedať viac o svojom názore. Prehrali sme a ja chcem byť vnímaný ako férový tréner, takže nepoviem nič. Verím VAR-u, ak rozhodol, že to bola hra rukou, musíme to akceptovať. Tento večer ma veľmi bolí. Nechcem ukazovať prstom na ľudí. Môžete si byť istí, že budeme hovoriť o mnohých veciach, ale budeme to robiť interne a nie prostredníctvom médií,“ povedal po stretnutí Tedesco. 

Prvý gól Belgičanom neuznali v 56. minúte po tom, čo VAR odhalil tesný ofsajd Romelua Lukakua. O polhodinu neskôr bolo zase z opakovaného záberu jasné, že rukou zahral Lois Openda a Lukaku sa tak aj druhýkrát tešil z gólu predčasne. 

„Vytvorili sme si veľa šancí, veľkých príležitostí. Ak by sme jednu z nich využili, hralo by sa ľahšie. Vedel som, že jedného dňa prehráme, žiaľ, stalo sa to dnes. Úprimne povedané, nie je toho veľa, čo by som mohol povedať tímu, aby zlepšil. Každý je sklamaný, no vždy som hovoril, že naša skupina bude veľmi náročná,“ dodal po zápase belgický kormidelník.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti