VIDEO: Rozohrávka? Ak chcete byť úspešný, musíte riskovať. Obrovská vďaka fanúšikom, odkázal Dúbravka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V hokeji sa zvykne vravieť, že tím bez fantastického brankára dieru do sveta nespraví. Tak to použime aj vo futbale.

„Tímovosť vyhráva nad individualitami,“ žmurkol Martin Dúbravka po triumfe nad Belgickom (1:0). Ktorý, či chcete alebo nie, vojde do dejín.

Prečítajte si tiež:

Oslavy ako dávno nie. Ak chcete byť úspešný, musíte riskovať

No ešte predtým, ako v mixzóne rozdával úsmevy a odpovede novinárom, poriadne kazil deň hviezdam Belgicka.

Zákroky rukami, nohou, na zemi či vo vzduchu. Tretí najlepší tím sveta (podľa FIFA) mohlo aj rozdrapiť. Nielen pre dva neuznané góly, najmä kvôli slovenskému gólmanovi.

„Ukázala sa mentálna sila mužstva. Nezvesili sme hlavy, nebojácne bojovali do posledných minút, verili si a ukázali srdiečko. To bolo dnes kľúčové,“ vyzdvihol „Heco“ pre TVNOVINY.sk.

Bol si istý v rozohrávke i v rukaviciach. Ak mu aj niečo nevyšlo úplne podľa predstáv, ihneď to napravil.

„Chytalo sa mi dobre, ale samozrejme, rozohrávalo náročne, lebo keď som dostal loptu, Trossard bol okamžite na mne. Ťažko sa hľadal Stanko (Lobotka) či Ondrej (Duda), pretože ich streďáci na čele s De Bruynem boli veľmi blízko. No dovolili sme si, niektoré situácie síce boli náročné, ale ak chcete byť úspešný, musíte hrať na riziko. Práve to dnes rozhodlo.“

Koniec koncov, ak by už v tretej minúte „nezjedol“ tutovku Romeluovi Lukakuovi, Ivan Schranz by možno o štyri neskôr svojím napokon víťazným zásahom neroztriasol sieť Casteelsovi.

„Proti favoritovi skupiny nevyhrávate každý deň, v šatni to boli oslavy ako dávno nie. Všetci zo seba vydali maximum. Zápas nás stál mnoho síl, musíme poriadne zregenerovať, no tiež si užiť víťazstvo. A pokračovať v trende, aký sme nastavili.“

Prečítajte si tiež:

Hancko by pre tím zomrel, ako všetci. A fanúšikovia to videli

Lopta po hodine hry síce prenikla za jeho chrbát, na čiare ho však výborne zastúpil Dávid Hancko a obetavo ju vykopol z čiary. Pre tím by na ihrisku aj zomrel. Ale to v pondelok všetci.

„Presne tak. Reagoval som na prvú loptu a pevne veril, že niekto ešte bude za mnou. A Dávid tam bol. V správny čas na správnom mieste. Je skvelé, že dokáže takto čítať hru,“ pochválil beka Feyenoordu Dúbravka.

Slováci skrátka 90 minút potvrdzovali jeho slová o moci kolektívu. Nie ťahali, ale doslova trhali jeden povraz. A modro-bieli priaznivci na tribúnach, hlukom i fandením jasne prevyšujúci tých belgických, to videli.

„Vnímal som ich, samozrejme, boli úžasní. Po zákrokoch kričali moje meno, začo im patrí obrovské ďakujem. Od začiatku mi dodávali veľa energie a síl do ďalších minút. Aj vďaka nim sme vsietili krásny gól a ukázali kvalitu na lopte.“

Napriek tomu, že z anglickej Premier League mnohé belgické „stars“ dobre pozná, spoluhráčov pred duelom radami nepoučoval.

„Tréner nám ukázal dostatočne veľa klipov, takticky sme boli výborne pripravení. Jasné, vedeli sme, čo De Bruyne, Trossard či Bakayoko dokážu, ale dokázali sme ich eliminovať. Napríklad ,Peky‘ (Peter Pekarík) sa fantasticky popasoval s Dokuom. Skrátka oduševnený výkon a potom obrovské emócie,“ zavŕšila slovenská jednotka.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti