Konečne zaznela slovenská hymna: Prvé dojmy našich hokejistov po víťazstve

srnr_17.jpg

Slovensko porazilo Nórsko 5:2.

Hlasy po stredajšom stretnutí Slovensko - Nórsko (5:2) v základnej A-skupine na 78. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v bieloruskom Minsku:

Michel Miklík (útočník SR:) "Konečne sme to prelomili, konečne normálna tretia tretina. Naše sebavedomie pôjde nahor, takisto sa zlepší nálada v šatni. Nechceli sme si pripúšťať zvýšenú nervozitu. Veríme, že to takto bude pokračovať. Dnes sme mali vyššiu početnosť streľby, snažili sme sa páliť z každej pozície. V ďalších zápasoch musíme odstrániť chyby, ktoré sme urobili a to dobré si vziať so sebou ďalej. Dobré povzbudenie pre celý tím."Ján Laco (brankár SR): "Odhľalo nám, tri body sú zlaté, veľmi nám to pomohlo. Dali sme góly, vždy je to o nich. Nóri vyrovnali, ale nemal som obavy. Pred nami boli ešte dve tretiny, chceli sme hrať našu hru a vyplatilo sa. Zvládli sme to, turnaj je v polovici a musíme bojovať ďalej."

Vladimír Vůjtek (tréner Slovenska): „Dnes sme mali jedinú možnosť a brali sme len víťazstvo. Išli sme za ním od prvej minúty. V prvej tretine sme urobili chyby, ktoré súper potrestal. Hra bola vyrovnaná, Nóri možno mali do druhej tretiny viac šancí. Potom sme už ovládli zápas a zvíťazili po dobrom výkone."

Ladislav Nagy, dvojgólový strelec SR (zdroj: RTVS): "Povedali sme si, že v tretej tretine sa nestiahneme, pôjdeme do nich a budeme hrať hokej. Konečne sa nám podarilo zvíťaziť. Vedeli sme, že všetko je len o korčuľovaní. Som rád, že to padá aj mne, hoci je úplne jedno, kto dá gól. Musíme zabojovať aj proti Švédom, ako by to bol náš posledný zápas na turnaji."

Martin Marinčin, obranca SR (zdroj: RTVS): "Konečne sme hrali náš hokej. Korčuľovali sme, strieľali a padlo nám to tam. Povzbudili sme sa v kabíne aj pred treťou tretinou. Vedeli sme, že už to musíme dotiahnuť do víťazného konca."

Marek Ďaloga, obranca SR, v zápase 0+2 (zdroj: RTVS): "Zdôraznili sme si, že tretie tretiny nám nevychádzajú. Dnes sme k tomu pristúpili tak, ako sme mali. Hrali sme zodpovedne zozadu a vyšlo to. Vedeli sme, že Nóri majú zápas v nohách a práve preto sme nechceli poľaviť. Zvládli sme to."

Miroslav Šatan (útočník SR): „Sme radi, že sme dnes dali góly v čase, kedy bolo treba. Dnes mal Laco Nagy horúcu hokejku, čo z nej vyletelo, to skončilo gólom. Musíme hrať aj v ďalších zápasoch rovnako ako dnes. Vedeli sme, že Nóri hrali včera zápas, chceli sme hrať vo vysokom tempe. To sa nám podarilo dodržať. So zápasom môžeme byť spokojní."

Tomáš Tatar (útočník SR): „Poučili sme sa z predchádzajúcich zápasov, hrali sme aktívny hokej aj v tretej tretine, nemali sme už v nej zviazané ruky. V útoku s Ďurom Mikúšom a Michelom Miklíkom nám to išlo, každý z nás dal gól. Som rád, že sa úspešne obnovila spolupráca spred dvoch rokov.“


MINSK/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.