Bol ešte v hre Slovan? Róbert Polievka priznal, že zvažoval aj ďalšiu vážnu ponuku (rozhovor)

Bol ešte v hre Slovan? Róbert Polievka priznal, že zvažoval aj ďalšiu vážnu ponuku (rozhovor)
Polievka bol na nezastavenie. Zdroj: TASR

Nekonečné debaty sa skončili. Najlepší strelec uplynulého ročníka slovenskej ligy Róbert Polievka opúšťa Banskú Bystricu. V rozhovore priznal, že evidoval ponuky z viacerých krajín a tiež okomentoval aj ságu okolo Slovana.

O jeho prestupe sa hovorilo už veľmi dlho. Dlhoročný kanonier slovenských trávnikov a člen širšieho kádra reprezentácie Róbert Polievka po mesiacoch špekulácií definitívne opúšťa Banskú Bystricu.

Novým pôsobiskom s 13 gólmi najlepšieho strelca ostatného ročníka Niké ligy sa stal maďarský prvoligista MTK Budapešť. Rodák z Krupiny v rozhovore pre TVNOVINY.sk prehovoril o presune k našim južným susedom aj o ďalších možnostiach, ktoré boli v hre.

Mnohým fanúšikom, keď sa dopočuli o vašom odchode z Banskej Bystrice, ako prvé napadlo, že táto prestupová sága sa konečne skončila. Vnímate to rovnako?

Zhruba áno, aj keď nenazýval by som to vyslovene ságou. Veľa sa o tom písalo a hovorilo. Všetci sú odborníci a vedia, kde by mi bolo najlepšie, ale ja som sa rozhodoval srdcom. Chcel som, aby to už konečne utíchlo, a som rád, že sa tak aj stalo.

Prečo ste sa rozhodli práve pre maďarskú ligu a pre MTK Budapešť?

Veľmi sa mi páčilo, ako so mnou rokovali. Cítil som z ich strany veľký záujem, či už od trénera alebo vedenia, a ja príležitosť pravidelne hrávať. Futbal ma stále nesmierne baví, a tak chcem byť čo najviac na trávniku. Idem skúsiť niečo nové, novú výzvu. Som presvedčený, že pre mňa a pre moju rodinu to je najlepšia voľba, aj vzhľadom na krátku vzdialenosť. Stojím si za tým a teším sa na nové pôsobisko.

Na koľko sezón ste sa s MTK dohodli na spolupráci?

Na tri.

Prečítajte si tiež:

V hre bolo aj Rakúsko

Evidovali ste ponuky aj z iných krajín?

Boli kluby, ktoré sa na mňa pýtali, ale žiadny z nich nepredostrel konkrétnu ponuku. Bližší záujem pretrvával z Južnej Kórey a okrem MTK som cítil intenzívnu snahu od jedného tímu z prvej rakúskej ligy. Túto možnosť som popri Budapešti zvažoval do poslednej chvíle.

Ako dlho pretrvával záujem od MTK?

Prvé šumy začali ešte v januári po vzájomnom prípravnom zápase. Ostatné tri mesiace sa chodili pozerať na zápasy Banskej Bystrice, mali ma dobre odsledovaného. Až v uplynulom mesiaci bol ich záujem veľmi intenzívny. Pozvali ma do klubu ešte pred reprezentačným zrazom, pozrel a pozisťoval som si veci. Zaujalo ma to.

Spomenuli ste aj možný transfer do Rakúska. Kedy od nich prišla prvá vážnejšia ponuka?

Intenzívnejšie sme začali rokovať asi posledné dva mesiace, ale rozhodol sa napokon pre Maďarsko.

Zmienili ste sa aj o Južnej Kórei, o ktorej sa hovorilo už na jeseň. Nad Ďalekým východom ste neuvažovali?

Chcel som zostať s rodinou, momentálne si totiž neviem predstaviť, že by som sa od nej odlúčil na dlhší čas. Taktiež som necítil istotu, že by som v takej veľkej krajine pravidelne hrával. Samozrejme, to neviem ani v MTK, ale mám to blízko domov. Možno ma to niekedy bude mrzieť, ale to ukáže až čas.

Bola aj možnosť, že by ste zostali na Slovensku?

Nebolo všetko tak, ako sa prezentovalo a myslím, že už toho ozaj bolo dosť. Aj preto som hľadal možnosť v zahraničí.

Pokračoval záujem zo Slovana?

Ku mne osobne sa nič konkrétne nedostalo, ale mal som telefonáty s trénerom Vladimírom Weissom. Veľa vecí mi vysvetlil, férovo sme si ich vydiskutovali. Som za to veľmi rád, je to skvelý človek. Viem, že mal o mňa záujem, ale dopadlo to, ako to dopadlo. Možno to tak malo byť.

Zaujímal sa o vás aj niekto iný z Niké ligy?

Nie.

Prečítajte si tiež:

Môže to byť pekný turnaj

Boli ste blízko k tomu, aby ste sa dostali do záverečnej nominácie slovenskej reprezentácie na ME. Čo s odstupom času cítite?

Určite ma to veľmi mrzí a trošku to možno vo mne zanechalo stopu. Je to však rozhodnutie trénera, ktoré plne rešpektujem. Niekoho musel poslať domov. Ja budem bojovať ďalej, aby som sa tam nabudúce dostal, a chalanom držím palce.

Ako hodnotíte naše senzačné víťazstvo nad Belgickom?

Keď som odchádzal zo zrazu, vedel som, že tento tím môže dosiahnuť veľa. Som rád, že sa to potvrdzuje. To, čo sme sa snažili budovať a hrať celý rok, ochota všetkých hráčov, sa ukázalo. Neviem sa už dočkať ďalšieho zápasu. Ak v tom budeme pokračovať, môže to byť pre Slovensko veľmi pekný turnaj.

Už v piatok (21. 6.) nás čakajú Ukrajinci. Ako vidíte naše šance?

Je jasné a asi aj pochopiteľné, že fanúšikovia budú očakávať víťazstvo. Nie vždy to tak však funguje. Zrejme to bude ešte ťažší zápas než s Belgickom. Ak by sme ho predsa len zvládli, proti Rumunsku už budeme hrať bez tlaku.

O presune Róberta Polievku do Maďarska sme informovali aj v Športových novinách:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti