Hoci ich nevidieť, na štadióne sú už päť hodín pred výkopom. Aj v slovenskom tíme majú dôležitú úlohu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kustódi slovenských futbalistov prichádzajú na zápas ideálne päť hodín pred jeho výkopom. Ich prácu na prebiehajúcich majstrovstvách Európy v Nemecku priblížil kustód Marek Košáň. Ten je s tímom na druhom veľkom turnaji, predtým absolvoval ME 2020.

Kustódi pripravujú futbalistov i trénerov po materiálnej aj technickej stránke. Na starosti majú oblečenie na zápasy i tréningy, vychádzkové veci, pomôcky na tréningy i lopty.

"Na štadióne sa snažíme byť päť hodín pred zápasom, ale keď to nejde, tak štyri. Ale to je hraničné, lebo chalani prídu hodinu pred zápasom," uviedol na stredajšej tlačovej konferencii Košáň. Batožinu na prebiehajúce ME balili v niekoľkodňovom predstihu.

Prečítajte si tiež:

"Je toho veľa, počíta sa to na tony. Už niekoľko dní dopredu sme balili veci. Boli tam hráčske oblečenie, veci do herne, oblečenie na tréning, pre trénerov, veci s reklamami aj bez nich," priblížil Košáň.

Práve ohľadom reklamy na oblečení nesú kustódi veľkú zodpovednosť. Deň pred zápasom a ani v čase jeho konania nesmú mať na sebe členovia tímu logo sponzora, ktorý nie je oficiálny partner turnaja. Toto pravidlo sa vzťahuje napríklad aj na minerálky na lavičke a v prípade jeho porušenia hrozí zväzu pokuta.

"Nechcem povedať, že na majstrovstvách Európy je to náročnejšie. Deň pred zápasom a v jeho deň však musíme mať veci bez reklám a na to musíme dávať veľký pozor," vysvetlil Košáň pre TASR. "Zatiaľ sa to nestalo, ale ak by k tomu prišlo, bola by z toho vysoká pokuta. Na ihrisko nesmieme priniesť napríklad ani minerálky, ktoré nie sú sponzor turnaja," doplnil kustód.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti