Gesto Cristiana Ronalda po víťaznom góle neostalo bez povšimnutia. Kritike sa nevyhol ani český hrdina

Gesto Cristiana Ronalda po víťaznom góle neostalo bez povšimnutia. Kritike sa nevyhol ani český hrdina
Cristiano Ronaldo predviedol nešportové gesto. Zdroj: Twitter.com/ESPN FC

Cristiano Ronaldo v prvom zápase na Eure ukázal aj nefutbalovú stránku.

Futbalisti Portugalska majú za sebou úspešný vstup do šampionátu v Nemecku. Majstri Európy z roku 2016 patria do okruhu favoritov aj tentoraz. Za úspechom ich chce dotiahnuť aj nestarnúci Cristiano Ronaldo, ktorý hrá už na svojom šiestom Eure.

O tom, že jednoduché to nebude sa Portugalčania presvedčili hneď v prvom stretnutí. V ňom narazili na húževnatých Čechov, s ktorými sa napriek hernej prevahe trápili až do konca. O triumfe favorita rozhodol v 92. minúte Francisco Consencao.

K najaktívnejším a najlepším hráčom na trávniku opäť patril päťnásobný držiteľ Zlatej Lopty, ktorý dokázal, že zo svojho futbalového umenia nič nestratil ani v Saudskej Arábii. Dostal sa do viacerých gólových príležitostí, no do zúfalstva ho privádzal skvelý český brankár Jindřich Staněk.

Prečítajte si tiež:

Ronaldo viackrát stroskotal

V prvom polčase ho vychytal v súboji zoči-voči a zneškodnil mu aj ďalšie šance. Na tvári jedného z najlepších hráčov na svete bola badať frustrácia už počas zápasu. Po víťaznom góle ho premohli emócie, no v tomto prípade to až prehnal. Gestikuloval a vysmieval sa smerom k českému gólmanovi.

Tejto situácii predchádzal moment z 87. minúty, keď sa Portugalsko prvýkrát potešilo z rozdielového gólu, keď skóroval Jota. Po ňom si chcel Ronaldo zobrať loptu z bránky, aby s ňou mohol osláviť presný zásah spoluhráča. Brankár Slavie mu to nechcel dovolil a prišlo medzi nimi k menšej roztržke. Tento gól následne po zásahu systému VAR neplatil.

Prečítajte si tiež:

Zbytočné gesto

Zbytočné gesto v 92. minúte neuniklo pozorným fanúšikom. Niektorí z nich to považujú za prejav dešpektu a uvádzajú, že také správanie nie hodné hviezdy, akou Ronaldo je.

Napriek skvelému výkonu sa kritike expertov po zápase nevyhol ani Stanek, ktorému vyčítali najmä prvý inkasovaný gól.

V 69. minúte vyrazil hlavičku Nuna Mendesa do spoluhráča Robina Hranáča, od ktorého sa lopta odrazila do siete.

„Brankár to mal udržať,“ cituje slová bývalého záložníka Dannyhu Murphyho Sport.cz. Pridal sa k nemu aj Alan Shearer. „Podmienky boli hrozné, ale Staněk to mal chytiť. Namiesto toho vyrazil loptu do Robina Hranáča,“ uviedol legendárny útočník.

Pozrite si zostrih zápasu.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti