Slovensko má zastúpenie v ideálnej zostave prvého kola skupín. Najviac oslnila mladá domáca hviezda

Slovensko má zastúpenie v ideálnej zostave prvého kola skupín. Najviac oslnila mladá domáca hviezda
Martin Dúbravka tlieska fanúšikom po víťazstve nad Belgickom. Zdroj: Profimedia.sk

K fantastickému triumfu Slovenska prispel skvelý brankár Martin Dúbravka.

Prvé kolo základnej skupiny je za nami. Vyvrcholilo utorkovým večerným zápasom medzi Portugalskom a Českom. Boli sme svedkami skvelých výkonov aj nečakaných výsledkov. Ten, ktorý sa zapísal do histórie najviac, je duel Slovenska proti Belgicku.

Slovenskí futbalisti zvíťazili nad tímom, ktorému vo svetovom rebríčku patrí tretie miesto. K fantastickému triumfu prispel skvelý brankár Martin Dúbravka, ktorý privádzal belgické hviezdy do zúfalstva. Keď už aj bol prekonaný, zasiahol David Hancko alebo systém VAR a Slovensko vyhralo 1:0.

Výkon muža v slovenskej bránke neunikol ani systému, ktorý hodnotí predvedenú hru jednotlivých hráčov v dueloch. Technológiu využíva portál Flashscore.

Prečítajte si tiež:

Hodnotenie výkonov

Počiatočná známka každého je v ňom pred úvodným hvizdom 6,0, pričom sa v priebehu zápasu mení. Podmienkou je, aby hráč odohral aspoň desať minút. Najvyššia hodnota je na úrovni 10,0, tá sa udeľuje len pri výnimočných výkonoch.

Hodnota stúpa v závislosti od výkonu. Najviac plusových bodov získa hráč za gól či asistenciu, ale bodovanie sa líši v závislosti od pozície daného futbalistu. Samozrejme, prideľujú sa aj záporné body, keď inkasuje žltú či červenú kartu, chybuje alebo prehráva osobné súboje.

Ideálna jedenástka

Na základe týchto štatistík Flashscore zostavil ideálnu jedenástku prvého kola základných skupín na Eure.

V bránke sa ocitol práve Martin Dúbravka s hodnotením 8,1. Najviac zástupcov v nej má domáce Nemecko (3), ktoré vstúpilo do turnaja dominantným víťazstvom nad Škótskom. V jeho radoch nájdeme aj najlepšieho hráča prvého kola Jamala Musialu. V zostave je aj dvojica Holanďanov či mladá jagavá hviezda Anglicka Jude Bellingham.

Pozrite si ideálnu jedenástku prvého kola základných skupín v našej grafike, ktorá vychádza zo štatistík Flashscore.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti