Účastník Eura žiada tvrdé tresty pre dve krajiny za hanlivý pokrik. Hrozí odstúpením z turnaja

Účastník Eura žiada tvrdé tresty pre dve krajiny za hanlivý pokrik. Hrozí odstúpením z turnaja
Fanúšikovia počas zápasu Chorvátska s Albánskom. Zdroj: Profimedia.sk

V zápase Chorvátska s Albánskom okrem diania na trávniku zaujala aj konfrontácia na tribúne. Oba fanúšikovské tábory údajne mali skandovať pokrik, ktorý nenechal chladnými Srbov.

Fanúšikovia z balkánskych krajín sú temperamentní a na zápasoch ich národných tímov to vždy vrie. Často sú tieto duely označené ako rizikové.

V stredu sa na Eure v Nemecku odohralo stretnutie medzi Chorvátskom a Albánskom, ktoré skončilo remízou 2:2. Tento výsledok rozhodne viac potešil outsidera skupiny, Chorváti si svoje účinkovanie na kontinentálnom šampionáte rozhodne predstavovali inak.

Okrem diania na trávniku však ich konfrontácia zaujala aj na tribúne. Oba fanúšikovské tábory údajne mali skandovať pokrik, ktorý nenechal chladnými Srbov.

Prečítajte si tiež:

Srbsko žiada tvrdé tresty

Generálny tajomník Srbského futbalového zväzu požaduje, aby UEFA tvrdo potrestala obe národné federácie.

Srbsko dokonca pohrozilo odstúpením z európskeho šampionátu v Nemecku, ak UEFA neprijme sankcie. Srbi protestujú proti hanlivým pokrikom na ich adresu.

Generálny tajomník Srbského futbalového zväzu Jovan Surbatovič žiada, aby boli federácie oboch krajín potrestané za údajné skandovanie v 59. minúte zápasu.

„To, čo sa stalo je škandalózne, a budeme žiadať UEFA o sankcie, aj keby to malo znamenať náš koniec na turnaji. Sme si istí, že budú potrestaní, pretože už reagovali na našu výzvu,“ cituje jeho slová Sportbible.com.

Sankcie za správanie sa fanúšikov už znášalo aj Srbsko, no tieto prejavy priaznivcov označil Surbatovič za ojedinelé. Pred zápasom Srbska proti Anglicku sa pritom mali fanúšikovia balkánskej krajiny zapojiť do hromadnej bitky a niektorí z nich sa nevyhli trestom.

Pozrite si zostrih zápasu Chorvátsko Albánsko.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti