Góly by bez váhania vymenil za body. Najlepšieho strelca na Eure už poznajú aj v Premier League (rozhovor)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Opäť pomotal hviezdy Premier League, opäť rozjasal štadión, opäť poslal Slovensko do vedenia, opäť pri oslave ukazoval do nebies. A predsa sa Ivan Schranz pred médiá tentoraz postavil s iným výrazom než v pondelok.

„Ukrajina sa asi pripravila lepšie, dnes sme proste boli horší. A to musíme odčiniť. Čaká nás tretí súboj, ktorý ideme zvládnuť,“ vravel po prehre s Ukrajinou (1:2) momentálne jediný slovenský, ale (spoločne s Jamalom Musialom) aj najlepší strelec na Eure.

Prečítajte si tiež:

Rýchly aut, presný center za obranu, vy na správnom mieste... Vyzeralo to ako nacvičená vec.

Chalani ten aut vymysleli skvele, asi to naozaj mali pripravené. Šulo (Lukáš Haraslín) mi loptu fantasticky poslal na zadnú, vie, že odtiaľ zakončujem rád a často, mojou úlohou už bolo len trafiť. Škoda, že gól tentoraz nebol víťazný.

Zrejme by ste ho bez váhania vymenili za body...

Presne tak, aj za jeden. No, bohužiaľ, taký je futbal, dnes sme prehrali a nezískali žiaden. Musíme pokračovať, poučiť sa z chýb a dobre sa pripraviť na posledný zápas.

Máte na konte už dva zásahy, aj po tom dnešnom ste ukazovali do neba. Pošetrili ste si jeden aj na záverečný skupinový duel? Ideálne postupový.

Bodaj by, verím, že áno. Ale je to úplne jedno, nech dá pokojne dva góly Šulo alebo tri Kuco, budem za ne šťastný rovnako. Hlavne, aby nás na konci tešil pozitívny výsledok.

Dnes to však u vás nebolo len o góle. Na čiare ste privádzali do varu ako Mudryka z Chelsea, tak Zinčenka z Arsenalu. Aj kapitán Milan Škriniar súhlasil, že o vás už vedia i v Premier League.

Je to pekné, aj keď trošku s „nadsázkou“. Za gól som vďačný, no mrzí ma výsledok.

Pritom hra úvodnú polhodinu vyzerala skvelo...

Ťažko povedať, čo sa stalo potom. Asi sme súperovi nechávali viac priestoru, dvihli mu sebavedomie, a to bola chyba. Ukrajine následne začali vychádzať akcie a tak nás čoraz častejšie tlačila do defenzívnych činností. Potom aj psychika ide automaticky nadol a všetko je ťažšie. Škoda, že sme nedokázali vyťažiť viac zo záverečného tlaku.

Postup sme si strašne chceli zaistiť už dnes a je veľká škoda, že to nevyšlo. No Ukrajinci majú taktiež výborné mužstvo, čo aj potvrdili. No my máme vďaka prvému zápasu ešte jednu šancu.

Môžu byť Rumuni ešte nepríjemnejším súperom, ako bola dnes Ukrajina alebo v pondelok Belgicko?

V niektorých veciach určite, v iných zase nájdeme medzery. Každý súper je iný.

Očakávania verejnosti po senzačnej výhre nad Belgičanmi prirodzene vzrástli. Nastupovalo sa do druhého duelu ešte ťažšie než do toho úvodného?

Áno, ako hovoríte, väčšie očakávania sú po dobrom výkone a skvelom víťazstve asi prirodzené. Ale vôbec si nemyslím, že to rozhodlo. Dnes sme proste boli o niečo horší. A to musíme odčiniť.

Milan Škriniar hovoril najmä o tom, že ste prestali plniť trénerove pokyny v hre bez lopty. No práve tá je možno najmocnejšou zbraňou Slovenska, veď ňou koniec koncov utrápilo i Belgičanov. Ak toto nebude plniť, môže mať problémy bez ohľadu na kvalitu súpera, však?

Samozrejme. Veľa vecí sa dalo urobiť lepšie. Ukrajina sa na nás asi pripravila zodpovednejšie. My máme štyri dni na to, aby sme „našli“ všetky chyby, povedali si o nich a vyriešili ich tak, aby sa už neopakovali. O to sa pokúsime.

Viacerí chalani z tímu vyzdvihli silu kolektívu i to, aká je dôležitá jeho súdržnosť. Prejavila sa v kabíne aj po trpkej prehre?

Áno. Všetci sme sklamaní, nahnevaní, vieme, že sme mohli hrať lepšie. Uvedomujeme si chyby, z ktorých pramenili góly. Aj to je dôležité. Teraz ich však musíme odstrániť. Čaká nás tretí súboj, a ten ideme zvládnuť.

Pozrite si zostrih zápasu Slovensko - Ukrajina:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti